📣📣📣 Postelové sety opět skladem! 🔥 Sleva do neděle na většinu setů! 🔥 Neváhejte, akce končí v neděli a sety rychle mizí! 👉👉👉 Nabídka zde 👈👈👈

Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Postele

Postel je nejdůležitější částí celé ložnice. Kvalitní postel je základem pro zdravý a pohodlný spánek a jejímu výběru bychom měli věnovat dostatek času. Dnešní trh nabízí široké možnosti ať už v rozměrech nebo v materiálech, ze kterých je postel vyrobena. 

Splňte si sen o pohodlné posteli

Před výběrem postele je důležité zodpovědět si pár otázek. Hledáte jednolůžkovou postel nebo manželskou? Jak velká je vaše ložnice? Potřebujete úložný prostor jako součást postele? Nepodceňujte správný výběr. Postel bude součástí vaší domácnosti dlouhá léta a měla by perfektně splňovat nejen designové představy, ale především požadavky na pohodlné spaní.

 

Zobrazit celý text
Zobrazit filtr
| 1 2 19|

Zařizujete si zcela novou ložnici nebo jen sháníte novou, pohodlnější postel? S jejím výběrem určitě není vhodné pospíchat a je dobré seznámit se širokými možnostmi, které nabízí dnešní trh. Existuje celá řada postelí z různých materiálů, různých tvarů a rozměrů. 

Jaká je ideální míra postele?

V první řadě je důležité rozměr postele přizpůsobit velikosti vaší ložnice. Jednolůžkové postele mají obvyklý rozměr 90x200 cm. Můžete však také volit s  méně častých rozměrů jako je 80x200 cm nebo 100x200 cm. U dvoulůžka je nejčastější rozměr 160x200 cm, 180x200 cm nebo 200x200 cm. Mezi tím existuje ještě jedna varianta a to tzv. jedno a půl lůžko ve standardním rozměru 120x200 cm nebo 140x200cm. Lehací plocha by měla být ideálně ve výšce 40-50 cm, u postele pro starší osoby by měla být alespoň o 10 cm vyšší, aby se jim z ní lépe vstávalo.

Jaký zvolit materiál?

Velice populární jsou postele vyrobené z masivního dřeva. Tento přírodní materiál je dokonale stabilní, pevný, odolný a zajišťuje dlouhou životnost. Typické je pro ně ale vyšší cena. Jejich levnější variantou jsou postele z dřevotřísky s fólií v nejrůznějších dřevěných dekorech. Toto ekonomické řešení s nízkou počáteční cenou patří k oblíbeným variantám a ložnici dodá atraktivní vzhled. Postele z laminované desky však nejsou tak stabilní a rychleji se opotřebují. 

Pokud máte rádi industriální styl, pak jsou pro vás skvělou volbou kovové postele. Jsou dobrou volbou do moderních domácností, nabízejí zajímavý design a díky pevnému materiálu zaručují dlouhou životnost. Pokud chcete mít ložnici designově zajímavou je skvělou volbou kovová postel ve spojení s masivním dřevem, např. Violetta

V neposlední řadě jsou zajímavou variantou čalouněné postele, které jsou vyrobeny z lamina a potaženy jsou koženkou, kůží nebo textilem v nejrůznějších barvách a dekorech. Součástí čalouněné postele je velice často úložný prostor.

Úložný prostor pod postelí? Ano nebo ne?

Úložné prostory pod postelí se skvěle hodí především do malých interiérů, kde je každý kout vhodný pro uložený nejrůznějších věcí velice vzácný. Dnešní trh nabízí dvě řešení. Vyklopení ložné plochy nahoru. Tento systém je většinou součástí čalouněných postelí a je vhodným řešením do menších postelí. Druhým řešením je úložný šuplík v boční části postele. Může být součástí rámu postele nebo ho lze zakoupit zcela samostatně. U této varianty je důležité počítat s dostatečným prostorem pro vysunutí. Takový úložný prostor je velice praktický z hlediska úspory místa. Na druhou stranu brání dostatečné cirkulaci vzduchu a zhoršuje hygienické vlastnosti postele. 

Individuální vybavení podle vašich potřeb

Nadstandardním vybavením si můžeme představit polohovací rošt, čelo postele nebo třeba noční stolek, který je pevně zabudovaný k rámu postele. Praktickým doplňkem také může být decentní osvětlení v zabudované stěně. Pokud chcete získat maximální pohodlí a mít možnost nastavení optimální polohy při odpočinku v posteli je skvělou variantou zaměřit se na polohovací rošt. Ten umožňuje nastavit různý úhel horní, ale i dolní části.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.