Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Postelové rošty

Pokud se chcete pořídit novou postel, určitě nestačí zajímat se pouze o matraci, ale je dobré zaměřit se také na kvalitní postelový rošt. Ten je neodmyslitelnou součástí každé postele a jedná o stabilní oporu matrace. Navíc zajistí správnou cirkulaci vzduchu a odvádění vlhkosti z matrace. 

Základ pro sladké sny

Na trhu jsou dva základní druhy roštů - pevné a polohovatelné. Při výběru je dobré brát ohled také na dostatečnou nosnost. Nejrozšířenějším typem jsou lamelové rošty. Jsou velice oblíbené a cenově dostupné. Druhou variantou jsou laťové rošty. Ty jsou pevné, nelze je individuálně nastavit a nepruží. V neposlední řadě jsou velice praktické polohovací rošty, které využijete například pokud v posteli rádi čtete. Vhodné jsou také především pro seniory.

Zobrazit celý text
Zobrazit filtr
| 1 2 12|

Kvalitní postelový rošt je základem dobrý spánek, zajišťuje větší pohodlí a zároveň zvyšuje životnost matrace. Rošt navíc zajišťuje správnou cirkulaci vzduchu a ochranu před vlhkostí. Spolu s matrací se rošt přizpůsobí páteři a zajistí pohodlný a kvalitní spánek. Při výběru nového roštu je dobré zohlednit nejen spánkové návyky, ale také zdravotní stav. 

Co nabízí dnešní trh?

V první řadě je důležitá vzít v úvahu hmotnost uživatele a tím zároveň také dostatečnou nosnost roštu. Běžná dostupnost je od 90 kg do 160 kg. Zároveň je důležité zvolit správný rozměr roštu, který je dán velikostí postele. Standardní délka roštu je 200 cm. V naší nabídce ale také naleznete rošty o délce 190 cm. Rozměry pro jednolůžko jsou 80x190 cm, 80x200 cm, 85x200 cm, 90x190 cm, 90x200 cm a 100x200 cm. Pro dvoulůžkovou postel jsou nabízeny rozměry 160x200 cm, 180x200 cm a 200x200 cm. V nabídce jsou také rozměry pro tzv. jedno a půl lůžko a to 120x200 cm a 140x200 cm

Dnešní trh nabízí v zásadě dva druhy roštů - lamelový a laťový. Lamelové rošty jsou nejrozšířenější variantou za příznivé ceny a umožňují nastavení tuhosti pružení. Nejčastěji jsou vyráběny ze dřeva, nejsou však výjimkou ani umělé materiály. Standardně jsou nabízeny s 28 lamelami, které jsou usazeny v kaučukových pouzdrech. Ovšem platí čím více lamel, tím lépe. Lamelové rošty se hodí především pro pěnové, sendvičové a latexové matrace. Druhou variantou jsou laťové rošty, které jsou vhodné především pro pružinové matrace. Laťové rošty jsou pevné a nelze je individuálně nastavit. Důležité je také, aby rozestupy mezi latěmi nepřesahovaly 5 cm a tím, aby se předešlo deformaci matrace. 

Máte rádi pohodlí? 

Polohovací rošty jsou vhodné nejen pro nadstandardní pohodlí během čtení v posteli, ale jsou vhodné také ze zdravotního hlediska pro lidi trpící bolestmi zad nebo pro seniory. Neocenitelnou výhodou je možnost přizpůsobení si rošt našim potřebám. Polohovat je možné nejen horní část, ale také dolní. Pokud oceníte komfort je skvělou variantou elektrický polohovací rošt, které lze nastavit pomocí dálkového ovládání.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.