Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Prostorné šatní skříně

Šatní skříň je neodmyslitelným kusem nábytku do ložnice stejně jako například postel nebo noční stolek. Novou šatní skříň pořizujeme jen párkrát za život a je dobré jejímu výběru věnovat dostatečnou pozornost. 

Celá řada možností a variant

Na trhu dnes existuje velká nabídka a vy tak můžete vybírat z různých materiálů a barev, s klasickými křídlovými dveřmi nebo s posuvnými dveřmi, se zrcadlem nebo bez. Dobré je také zaměřit se na vnitřní organizace a úložné možnosti tak, aby nám nová skříň maximálně vyhovovala.

Zobrazit celý text
Zobrazit filtr

Nabídka šatních skříní je na dnešním trhu opravdu různorodá a záleží zcela na vaší představě a požadavcích. Šatní skříň není pouze skvělým organizačním kusem nábytku, kam perfektně uložíte nejen oblečení, ale také designový prvek ložnice

Rozměr šatní skříně

Správné rozměry skříně jsou rozhodně nejpodstatnější parametry, kterým je dobré se věnovat. Výběr skříně se odvíjí od prostorových možností místnosti. Nejen šířka a hloubka, ale důležitým parametrem je také výška. Čím vyšší šatní skříň, tím více věcí se do ní vejde. Vysoké šatní skříně se skvěle hodí do menších interiérů. Vzhledem k tomu, že do nejvyšší polic se špatně dosáhne, jsou vhodné k uložení méně používaných věcí. Šířka pak záleží na volném prostoru, jaký máte k dispozici. Podle toho, jak je skříň široká, obsahuje také množství dveří - jednodveřová, dvoudveřová, třídveřová a vícedveřová. V neposlední řadě je dobré věnovat pozornost hloubce skříně. Pro pohodlné ukládání složeného oblečení se doporučuje minimální hloubka 60 cm, přičemž ideální je hloubka alespoň 70 cm. 

Jaký typ otevírání zvolit

V první řadě záleží na tom, jaké máte prostorové možnosti v ložnici. Pokud máte prostornou ložnici můžete si dovolit šatní skříň s klasickými křídlovými dveřmi. Otevírání takových dveří je maximálně tiché a můžete bez omezení otevřít celou skříň. Aby však bylo možné dveře pohodlně otevřít je potřeba mít kolem dostatečný prostor. Druhou, v dnešní době velice oblíbenou variantou, jsou šatní skříně s posuvnými dveřmi. Tento typ se perfektně hodí do míst, kde je potřeba každý volný centimetr. Díky otevírání pomocí posuvného mechanismu není potřeba prostor pro otevírání dveří.

Se zrcadlem nebo bez

Šatní skříň se zrcadlem má bezesporu několik výhod. První a nejvýraznější výhodou je, že zrcadlo opticky zvětší a dokonale prosvětlí interiér. Zároveň tím ušetříte dostatek místa, které by zabralo samostatně stojící zrcadlo. Nakonec dokonale usnadní ranní výběr outfitu a vy nemusíte přebíhat někam do předsíně. Na druhou stranu se nedoporučuje, aby zrcadlo bylo namířeno na postel a vy si tak mohli dopřát nerušený spánek. 

Nezapomínejte na vnitřní organizaci skříně

Uspořádání vnitřních úložných řešení je velice důležité. V první řadě berte v úvahu jakého oblečení máte nejvíce a jak ho chcete ukládat. Vnitřní organizace skříně závisí především na vaší skladbě šatníku, zda máte většinu oblečení, které je vhodné zavěsit na ramínko, nebo naopak oblečení určené ke složení do polic. Podle toho volte šatní skříň s dostatečným množstvím polic nebo s dostatečně dlouhou šatní tyčí. Efektivnímu řešení také patří zabudované zásuvky k uložení drobností nebo prádla, popřípadě stejně dobře poslouží také různé kontejnery nebo košíky. 

Výběr materiálu

Šatní skříně se vyrábějí z různých materiálů a v různých provedeních. Nejčastějším a nejprodávanějším typem jsou skříně vyrobené z laminovaného dřevěného materiálu. Oblíbené jsou především díky cenové dostupnosti. Mimo to jsou vyráběný v nejrůznějších barevných provedeních a povrchových úpravách a je tak z čeho vybírat. Druhou hojně zastoupenou kategorií jsou skříně z masivu, které se vyznačují vysokou odolností a dlouhou životností. Cena těchto skříní je však o něco vyšší.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.