Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Buďte originální! Žijte v maximalismu!

Dopřejte svému interiéru méně známý maximalistický styl a buďte originální. Maximalismus zní složitě, ale je velmi jednoduché tento styl pochopit. Čtěte dále a dozvíte se více.

Pokud dáváte přednost bílým barvám, jednoduchému vybavení a skoro žádné dekoraci, maximalistický styl nebude pro vás. Mnoho let byl totiž velmi populární a moderní minimalistický styl, který zdobil nemalou část interiérů, ale je tomu pár měsíců, kdy tento oblíbený styl začal pomalu, ale jistě nahrazovat maximalistický styl. Jedná se o styl, jenž bude ideální pro ty, kteří považují minimalismus za spíše nudný. Jestliže máte rádi velké věci a barvy, jistě vás tento článek pohltí do svých spárů a maximalismus si zamilujete. Co je tedy ten maximalismus a jak jej můžete vnést k vám do domu?

Co je maximalismus?

Maximalismus je přesným opakem minimalismu. Jde o takzvaný styl bez pravidel, díky kterému můžete ve svém domově vyjádřit tolik osobnosti, kolik si jen budete přát. Cílem bude využít vaše emoce, sny a dokonce inspirující okolí, abyste vytvořili jedinečný maximalismus, který na vás bude působit harmonicky, klidně a zároveň vyjádří to, kým doopravdy jste. Pamatujte si! Čím více barev, tím lépe!

Kde mohu začít?

Pokud chcete začít s maximalismem, začněte od základu. Takže jako první přijdou na řadu podlahy a stěny. Malba na zdi a změna vzhledu podlahy poskytne úplný základ pro váš požadovaný design. Hlavní barvy, které skvěle fungují v maximalistickém stylu jsou světlé a hlavně výrazné. Pokud vás styl velmi zaujal, podpořte jej přidáním tapety s velkými a barevnými vzory či rostlinami a jinými.
Jestliže nemáte v úmyslu měnit podlahu či ani z nějakého důvodu nemůžete, přidejte velký kusový koberec, který bude jedinečný, buď barevný nebo barevně jednoduchý, ale za to s velkými tvary či motivy.

Další způsob, jak mít maximalismus doma

Jakmile máte podlahy a stěny vyřešené, hotové, existují další efektivní způsoby, jak mít ve svém domově či pouze v místnosti maximalismus.
Máte velké kusy nábytku, nebo jste měli dům vybavený podle minimalismu? Jestliže váš domov zdobí větší nábytek, máte velkou výhodu. Velké kusy nábytku jako je pohovka a vitríny, mohou velmi podpořit požadovaný styl. Pohovka a konferenční stolek se vždy považují za středobod domácnosti. A to zejména proto, protože tento nábytek najdete v obývacím pokoji. Takže pohovka, kterou si vyberete, by měla být velká, stylová a také odvážná. Ale pokud odmítáte vlastnit jednu velkou pohovku, potom by tedy mohlo být velmi zajímavé a efektivní mít v obývacím pokoji dvě menší, barevně rozdílné pohovky, umístěné v těsné blízkosti a takové, které odpovídají vašemu stylu, barvě i rozměrům. Jako příklad vám mohou posloužit tyto dvě pohovky menších rozměrů v šedé a modré barvě.

Nebudu mít doma velký chaos?

Tato otázka je zřejmě trochu složitá, protože maximalismus je o všem. Je velmi vyzývavý, tudíž existuje určité riziko, že by se vám zařizování tohoto stylu mohlo vymknout kontrole. Avšak existují také způsoby, jak se tomuto nežádoucímu efektu vyhnout.
Vždy se ujistěte, že každý kus nábytku v místnosti se s tím druhým kusem nábytku nějakým způsobem spojují, nejlépe tvarem, barvou či texturou. Na každé straně místnosti by měla být určitá rovnováha.
Interiérový design se velmi často a neustále mění. Maximalismus je, dá se říct novinkou v nynějších trendech a zajisté tu zůstane po mnoho dalších let. Navíc, tento styl je jistě zábavnější než minimalistický design, tak proč neobléci vaši domácnosti kus osobitosti a nevyzkoušet tento unikátní styl?

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.