Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Čištění oken snadno a rychle

Některé činnosti jsou oblíbenější, některé méně. Úklid celkově moc lidí nemá rádo. A nejinak je tou u mytí oken. Někdo to označuje, za zcela zbytečnou věc a okna umyje, až přes ně nevidí ven. Jde o mokrou, zdlouhavou práci. To ej však minulostí. Vyzkoušejte ruční vysavač na okna. Zkrátí dobu úkonu a vše zůstane suché a čisté.

Podzim je tu. Na vstupní dveře a do oken se krade adekvátní výzdoba určená daným ročním obdobím. Všechno je hezky ozdobeno a vy se do toho chcete pustit taky. Jenže vše začíná podkladem. V tomto případě čistými okny. A ruku na srdce, kdy naposledy jste je myli. Pokud ne teď tak během vánočního úklidu vás to stejně čeká. Jenže nepatří zrovna mezi oblíbené činnosti. Všude je nastříkaná voda, v ruce mokrý hadr, že se vám pak další týden z toho odlupuje kůže a výsledek není ani přes veškerou snahu dokonalý. Co tah, to šmouha. Naštěstí žijeme v moderní době a i na takové úkony dnes existují chytří pomocníci. Tak jako prádlo perete v pračce, nádobí oplachuje myčka a zem vytíráte mopem i na okna existuje ruční vysavač.

Ten velmi usnadňuje práci. A pomůže i jinde v domácnosti. Oceníte jej nejen při mytí oken, ale i vašich velkoformátových obkladů. Vysavač je lehký, nabíjí se (2-4 hod) a obsahuje nádržku na vodu. Respektive sběrnou nádobu.

Pracovní postup

Použití je jednoduché. Okno navlhčíte pomocí rozprašovače či klasického ručního mopu, kde je čisticí prostředek. Pak pomocí vysavače, čističe oken, vlhkost pomalu odsajete. Tím okna umyjete, vysušíte a zbavíte šmouh v jediném kroku. Veškerá odsátá voda se sbírá v nádobě. Tu lze jednoduše vylít a pokračovat v práci.

To co vám kdysi trvalo hodinu dvě, budete mít nyní za polovičku času. Sice na rámy oken a případné stínící prvky jako jsou žaluzie a rolety budete muset použít klasické ruční mytí pomocí textilu, ale tabulové sklo budete mít za chviličku.

Pokud si pořídíte tohoto pomocníka do domácnosti, usnadníte si práci při vytírání rozlitého pití, vysajete zem po večerním koupání dětí ve vaně i při čištění obkladů a sprchového koutu budete hotoví dřív než kdysi. Vlhkost tak nebude mít šanci.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.