Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Čtyři důvody, proč byste doma měli mít koberec

Také preferujete názor: na co koberce - lapače prachu? Možná takové tvrzení nebude pravdou. Zjistěte jejich pravé výhody, právě teď!

Koberec je považován za jeden z nejrozšířenějších a nejpopulárnějších doplňků vůbec. Mnoho lidí sáhne nejčastěji po kusovém koberci, kterým dokáží dokonce rozdělit prostory, vytvořit pohodlí, teplo a spoustu jiných možností a výhod, kterými se dnes budeme zabývat. Ačkoli se koberce jen málokdy pokládají na celou podlahovou plochu, lidé je stále obdivují a hojně využívají v interiérech. Jaké budou jejich výhody?

Vaše nohy zůstanou v teple

Zima je tu a ten neustálý pocit chladu nohou vás dokáže pěkně vyvést z míry. Není divu, protože tohle, je opravdu nepříjemné. Nejlevnějším a nejrychlejším řešením tedy může být právě koberec. Vaše nohy budou v teple a vzhled vašeho obývacího pokoje bude doplněn a zvýrazněn. Teď už jen záleží na tom, jaký koberec vyberete. Zda s vysokým vlasem - kusový pod konferenční stůl, nebo nějaký s nízkým vlasem o originálním designem.

Pocit pohodlnosti

Asi vás nepřekvapí, když řekneme, že koberec je mnohem měkčí než tvrdé dřevo či lamino podlahy. Koberec je nejen měkčí, ale zároveň jeho měkkost dodává podlaze určitou flexibilitu, která umožní koberci absorbovat tvrdé nášlapy vašich kroků a tím uleví tlaku na vaši páteř. 

Sníží hluk ve vaší domácnosti

K dalším výhodám koberců patří, odstranění nepříjemného klapotu a cvakání, které je způsobeno vašemi pantoflemi a jinou obuví. Dokonalé odhlučnění můžete zajistit i na schodech. Tkanina skvěle pohltí zvuk a vy můžete tiše našlapovat na vaše schody, aniž byste tím někoho ve vaší domácnosti rušili. To jsou hlavní výhody, které dokážete s kobercem zajistit, jenže! Existuje problém, který je často s koberci spojován. Samozřejmě mluvíme o alergiích a čištění koberce. Mnoho lidí, včetně alergiků doporučuje odstranění všech koberců z domova, ale opravdu je tento krok potřebný?

Jak to tedy ve skutečnosti je?

Koberce se mohou stát opravdu dokonalým společníkem bez toho, aniž by astmatiky a alergiky ohrožovali na životě. Pravda, která ale vyžaduje zajištění přísného a pravidelného čištění. Naopak, pokud umístíte do obývacího pokoje či ložnice koberec a na důkladné čištění si uděláte čas jednou za šest měsíců, koberec může být příčinou určitých zdravotních problémů.

Tipy na údržbu koberců a eliminování alergenů

Musíte zajistit pravidelné čištění koberců a ujistit se, že tyto plány dodržujete. Jedině tak zajistíte stálou čistotu.

  • Jistě víte, že koberec zachycuje alergeny, které dokáží vyvolat zdravotní potíže. Udělejte si čas na pravidelné vysávání a důkladné čištění koberce, pro eliminování růstu škodlivých alergenů.
  • Nepoužívejte vysavač bez hepa filtru.
  • Nejlépe uděláte, když své koberce budete čistit jednou za čtyři až šest měsíců. Nemluvíme tedy o vysávání, ale o hloubkovém čištění parními čističi.

Takže teď už víte, jaká je pravda o kobercích. Pokud se o ně budete dobře starat, zajisté vás koberce mile překvapí. Například kusový, měkký koberec u lůžka, na který po probuzení šlápnete vám zajisté ihned zlepší náladu.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.