Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Dobrá zpráva: Postel je lepší nestlat, zničíte víc mikrobů

Pokud jste doposud patřili k těm, kteří odmítají stlát postel, jste na správné straně. Ano, ustlaná vypadá lépe, ale taky se v ní dobře daří mikrobům. Jak je zničit a co vše nám způsobují? Zde máte návod, co funguje.

Všichni, kteří milují mít pro každou věc své místo a nejlépe jim je v dokonale uklizeném interiéru by měli zbystřit. Ani ten nejpreciznější úklid vám nezajistí byt bez roztočů a mikrobů. Na oko sice nemáte pohozené špinavé oblečení na zemi a neumyté nádobí v kuchyni, ale při bližším zkoumání najdeme špínu tam, kde bychom ji nečekali. Nyní sice nechceme hanit za úklid nebo někoho nabádat, aby nepřiložil doma ruku k dílu. Co se však týče stlaní postele a vůbec jejího obsahu, tam bychom měli ubrat.

Postel pod mikroskopem

Je nepsaným zvykem, že něž člověk odejde ráno z domu do práce, vyvětrá a ustele postel. Vypadá to tak lépe a odpoledne po práci si můžeme hned někoho přivést. Jenže jsme zapomněli na to, co po nás v lůžkovině zůstává. Jsou to roztoči. Malí tvorečkové milující prach, tmu a teplo. Většině lidem nic neudělají. Ale těm náchylnějším mohou způsobit respirační potíže, astma, chronický kašel a rýmu. Špatnou zprávou je, že my sami jim poskytujeme vše potřebné pro život. Živí se odumřelou kůží a ani pravidelná večerní hygiena nezbrání jejich množení.

Co tedy udělat k eliminaci jejich počtu?

  1. V prvé řadě je potřeba nestlat postel. Lépe tak vyschne a nedrží se v ní náš pot. Dále je pak důležité minimálně jednou týdně převléct polštář i peřinu. A čas od času i zaměřte svou pozornost na samotnou matraci. Jak na její péči?
  2. Při úklidu dbejte na vysátí prachu i pod postelí, z rámu samotné postele, v každém rohu a zákoutí. Nejen že vysajete roztoče, ale i nežádané domácí návštěvníky jako jsou pavouci a jiný lezoucí hmyz, ať už živý či mrtvý. Každý den pořádně vyvětrejte. Chlad roztočům nesvědčí. V místnosti, kde spíte, tak udržujte pravidelnou nižší teplotu a sucho.
  3. Sáhněte po kvalitních materiálech lůžkovin, ideálně takové, které lze prát na vysokou teplotu. Matraci volte latexovou anebo pěnovou. Co se týká výplně samotného polštáře a peřiny, je jasné, že syntetická vlákna lépe schnou než peří a jiný přírodní materiál.

Nezapomeňte na to, že návštěvy do ložnice nezveme a zavřete raději dveře do pokoje. Neustlaná postel se vám odvděčí lepším spánkem a pevnějším zdravím.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.