📣📣📣 Postelové sety opět skladem! 🔥 Sleva do neděle na většinu setů! 🔥 Neváhejte, akce končí v neděli a sety rychle mizí! 👉👉👉 Nabídka zde 👈👈👈

Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Z běžné ložnice relaxační útočiště

Díky kvalitnímu spánku budete druhý den veselejší, aktivnější a v práci produktivnější. Jenže co dělat, když spím celou noc jako na trní? Poradíme vám, čtěte dále!

Většina místností ve vašem domě či bytě srší aktivitou a velkým pohybem - kuchyně je velmi rušným centrem domu, obývací pokoj je většinou místo, kde se scházíte s celou rodinou a vymýšlíte různé hry a koupelna na tom nebude o moc lépe. Jen pouze jeden pokoj ve vaší domácnosti je určený k relaxaci a obnovení vaší energie a tím je ložnice. Vytvořte z vaší ložnice relaxační prostor pomocí těchto tipů a každé ráno se budete cítit skvěle a plní energie.

Základem je pořádné lůžko

Nic nebude přinášet větší relaxaci, než pohodlná postel. Takže doporučujeme začít kontrolou vaší matrace. Jeli proležená nebo víc jak sedm let stará - vyměňte ji za novou. Výběr kvalitní matrace bude velmi důležitý. Poskytne totiž náležitou podporu a zajistí kvalitní spánek, který je nepostradatelný. Zvolte tu nejlepší matraci, kterou si můžete dovolit a dopřejte ji správnou péči. 

Pokud si však momentálně nové matrace nemůžete dovolit, zvelebte si vaši starou matraci. Ze všeho nejdříve ji vezměte ven vyvětrat a vyprašte ji. Potah pokud možno vyperte. Povlečte ji do měkoučkého prostěradla a použijte lehké, ale přitom teplé přikrývky. Doporučujeme použít bavlněné ložní prádlo.

Barva ložnice

Je to možná k udivení, ale nejpříjemnější a nejpohodlnější ložnice jsou vymalované pomocí chladných barev, které mnohým z nás připomínají klidné chvíle strávené u vody. Blankytně modrá ložnice působí čistě a zajistí správnou a klidnou relaxaci. Bojíte se této barvy z důvodu nedostatečného kontrastu? Nemusíte! S přidáním bílého nábytku, klidně i čalouněného lůžka s krásným vzorovaným povlečením, které bude v šedé až světle hnědé barvě, zajistíte relaxační prostor. 

Zelené květiny

Živé rostliny přinášejí harmonii a zdraví, ale také poslouží jako dekorace. Vyberte si jednu velkou rostlinu například čínskou palmu, kterou umísite do rohu. Pokud to však není možné, přidejte do ložnice několik menších rostlin na komodu  nebo prádelník. Nejlepší květiny budou rýmovník, kapradí, dračinec. Tyto rostliny dokážou eliminovat z ovzduší v ložnici škodliviny, což znamená, že se vám nejen bude skvěle dýchat, ale uklidní se i vaše mysl. Květinám dopřejte každý týden zálivku a každý den odtahujte rolety či závěsy, aby vaše rostlinky měly dostatek světla. 

Čisto je velmi důležité

Myslíme si, že v zaprášené a neuklizené ložnici není možné, aby si vaše tělo odpočinulo a patřičně relaxovalo. Pokud zde máte nepořádek, doporučujeme jej co nejdříve uklidit, aby vaše ložnice nepůsobila chaoticky a vaše tělo mohlo dostat co nejkvalitnější odpočinek. Vyhraďte si nějaký vhodný den na pořádný úklid ložnice a zbavte se všeho, co nepotřebujete, nebo co ani nepatří do ložnice. To ale samozřejmě neznamená, že se musíte zbavit všech věcí, které máte rádi a vzdát se osobního kouzla v ložnici. Nechejte v ložnici fotografie či krásné předměty z cest, díky kterým se budete cítit pohodlně. 

Zbavte se elektroniky

Usínáte s puštěným oblíbeným filmem na notebooku, nebo prohlížíte facebook na svým smartphonu či máte zapnutou televizi? Ani jedno pro váš mozek před spaním není vhodné. Tato elektronická zábava ošálí mozek natolik, že se vám nebude chtít spát a ráno se budete cítit unavení a ne odpočatí. Doporučujeme veškerou elektroniku alespoň hodinu před spaním vypnout.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.