Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Druhy a výhody materiálu na sedacích soupravách

Druhy a výhody materiálu na sedacích soupravách

Pohovka je neodmyslitelnou součástí obývacího pokoje. A nejen to, v dnešní době používáme sedací soupravy i na terase, nebo zimní zahrádce. Pokud máte děti, domácího mazlíčka, používáte pohovku pro občasné přespání hostů, nebo je váš gauč hlavní místo, na kterém trávíte mnoho volného času, musíte vybírat gauč se správnou textilií, aby vyhovoval vašim potřebám. Mnoho lidí přehlíží typy textilií a zaměřují se jen na pouhý design pohovky. Nejenže je čalounění při rozhodování důležité, ale také může ovlivnit krásný vzhled a pocit z pohovky. Jaký materiál tedy bude nejvhodnější pro váš domov? Více o různých tkaninách zjistíte níže. Najděte s námi tu správnou pohovku pro vaše potřeby.

Kůže

Pohovka vyrobená z kůže, se může pyšnit svým klasickým šarmem, která se díky svému rafinovanému vzhledu a jednoduchosti na údržbu hodí do obývacích pokojů, tak i kanceláří. Pohovky jsou vyrobeny z různých typů kůže, které se od sebe liší rozdílnou povrchovou úpravou. Setkat se můžete s kůží:
Pigmentovou, která se převážně hodí do domácnosti s dětmi či domácími mazlíčky.

Anilinovou, tento druh kůže je nejžádanější typ povrchové úpravy, který se vyznačuje svým osobitým zbarvením a žilkováním.

Broušená kůže je nejznámější a nejjemnější kůže vyznačována svou dokonalou jemností. Abyste měli nábytek z tohoto čalounění stále jako nový, nezapomeňte jej ošetřovat speciálními přípravky na kůži. Pro zvýraznění koženého gauče, můžete vybavit zbytek obývacího pokoje v rustikálním stylu. Tento styl perfektně zvýrazní vaši osobnost a cit pro detail.

Bavlněné směsi

Pohovky s látkovou směsí poskytují komfort a estetiku. Čistá bavlna má tendenci zanechávat pomačkaná místa, kdežto bavlna spojená s jiným materiálem, například s polyesterem, je k tomuto pomačkání odolná. Bavlněné směsi jsou prodyšné a méně náchylné vůči vyblednutí a známkám stárnutí. U tohoto typu sedaček, můžete vybírat z velké škály tvarů a barev, tudíž i cenové rozmezí mezi pravou kůží a látkou bude přijatelné jak pro velké, tak i pro malé rozpočty.

Semišové čalounění

Dumáte nad tím, proč je semišové čalounění tak oblíbené? Je to z důvodu jeho sametového vzhledu a jemného dotyku. Díky semiši vaše pohovka nabude o bohatý tón, který zvýrazní definici tvaru kusu. Zelený semiš bude mít mnohem intenzivnější barvu ve srovnání se stejně barevným kusem z bavlny. Nejenže semiš vyniká svým vzhledem, ale i svou kvalitou a trvanlivostí. Dobrou kvalitu semiše poznáte jednoduchým způsobem. A to tak, že silněji přejedete rukou jedním směrem po tkanině, a pokud jsou viditelné řady vlasových vláken, bude tento kus nižší kvality.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.