Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Jak ochránit zeď za pracovní linkou

Kuchyně se stala středobodem domova. Místo, kde se plní žaludky, čistí hlava od starostí, tráví volný čas s rodinou a přáteli. Má být nejen krásná, ale hlavně funkční. Při každodenním užívání se mastnota a špína usazuje, kde se dá. Je nutné volit takové materiály, které vydrží nápor páry každý den. S tím pomáhá i ochrana na zeď za kuchyňskou linku.

Jak vypadá vaše kuchyně, srdce domova? Tato místnost vešla do popředí. Stala se centrem, kde se lidé setkávají a tráví společný čas. Nezáleží, zda jde o nově vybavenou kuchyni anebo už na ní pracoval zub času. Tady se člověk musí cítit příjemně. Jak je na tom ta vaše?

Má už něco za sebou, ale dvířka neodpadávají, baterie neteče, spotřebiče fungují a stále to nějak jde? A co stěna za kuchyňskou linkou? Je také pěkná? Omastek, pára, zbytky jídel – to vše na ní působí. Stačí ji vyměnit a uvidíte ten velký rozdíl. Nebo jste teprve na samém počátku a zrovna uvažujete, co tam dát, aby to nejen působilo esteticky, ale bylo i účelné? Možností je mnoho. Rozhodně nevolte holou stěnu. Ta by moc dlouhodobé parády neudělala. Začala by se zbarvovat a následně i odlupovat. Jaké jsou tedy materiály, co tam lze nainstalovat?

Materiály k použití

Dlaždice – Někdo si potrpí na klasiku. Výborně se hodí do rustikálních designů, na chaty a chalupy a všude tam, kde obyvatelům bytu nevadí čistit spáry. Lze vše nalepit v jednom odstínu anebo si můžete pohrát s barvami a vytvořit obrazce a mozaiky. Dnes existují i obklady imitující dřevo a kámen.

Dřevovláknité desky MDF – Laminátová úpravu zaručuje dlouhodobý stálý vzhled. Lze imitovat téměř vše. Jsou vhodné k použití tam, kde si majitelé kuchyně přejí optické prodloužení pracovní desky i na stěnu za ní. Avšak tato varianta není vhodná pro každého. Obecně se doporučuje vybrat aspoň o jeden odstín světlejší barvu. Kuchyně tak působí nadčasově.

Přírodní kámen - Kde jinde se inspirovat než v přírodě. Kámen je sám o sobě velmi odolný. Lze jej mít opracovaný takovým způsobem, že bude téměř bezúdržbový. Stačí jednou za čas utřít. Velkým mínusem je značná počáteční investice. Nechcete se svého snu vzdát, ale vaše konto zeje prázdnotou? Sáhněte po umělém kameni.

Moderní sklo - V poslední době velmi oblíbeným materiálem je sklo. Může být čiré, mléčné či barevné. Lze na něj nechat postihnout i vlastní motiv. Velmi snadno se udržuje, a proto se těší takové oblibě. Hodí se téměř do každé kuchyně.

Betonová stěrka – Vévodí moderně. Instaluje se tam, kde se snoubí design s minimalismem. Je bezespárová, velmi odolná i vůči vysokým teplotám.

Jak zvolit to pravé? Myslete na budoucnost. Lépe méně než více. Vše by mělo ladit. Proto se držte při zemi a nevolte žádné agresivní barvy a vzory. Linka s deskou na stěně by měla být v souladu. Extravaganci soustřeďte do doplňků.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.