Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Jak poznat, že je čas pořídit si novou matraci

Špatný a nekvalitní spánek může výrazně ovlivnit naši náladu. Kvalitní noční spánek má obrovský dopad na naši celkovou pohodu, takže pokud během noci nemáme dostatek spánku, může to mít různé důvody. Jedním z důvodů, který asi moc lidí nenapadne, je ten, že matrace již nefunguje tak, jak by měla. Je možné, že naše tělo si všimne mnohem dříve že je potřeba matraci vyměnit. Dokonce ještě dřív než si toho všimneme my.

Abychom pochopili, zda je to opravdu právě matrace, která ovlivňuje náš nekvalitní spánek, sepsali jsme některé varovné příznaky, kterých si naše tělo může všimnout, a některé faktory, které by mohly naznačovat, že je ten pravý čas na novou matraci.

Bolesti při probuzení?

Pokud se každé ráno probouzíte se silnými bolestmi, pravděpodobně potřebujete novou matraci. Bolest bude pravděpodobně pocházet z krku, ramen, dolní části zad nebo boků. Důvodem, proč bolest vyzařuje z těchto konkrétních oblastí, je to, že vaše matrace vám již v těchto místech neposkytuje potřebnou oporu. Rozpad matrací však bývá pozvolný, takže zatímco tyto vážnější bolesti mohou přijít v pozdější fázi, první známky mohou pociťovat jako napjatost nebo bolestivost v určitých oblastech vašeho těla.

Všimli jste si některých známek opotřebení?

Stažení přikrývek a odstranění všech prostěradel by mělo být každodenním úkolem. Hlavním důvodem je provzdušnění matrace, což může pomoci předcházet alergiím, roztočům a může eliminovat pachy. Dalším důvodem, proč tuto práci je dobré dělat každé ráno, je analýza samotné matrace a zejména jejího tvaru. Tímto způsobem můžete zaznamenat jakékoli fyzické změny, jako je například obrys těla. Matrace by se správně měla vrátit do svého přirozeného stavu, takže pokud začnete pozorovat otlaky, prověšení nebo hrbolky, je to neklamné znamení, že budete muset začít přemýšlet o koupi nové matrace. Pokud uslyšíte skřípání vycházející z vaší matrace, je to pravděpodobně způsobeno třením pružin o sebe, což by se nemělo stávat a je to další znamení.

Zhoršila se vaše alergie?

Vrátila se vám vaše alergie a je ještě horší? Zeptejte se sami sebe, existuje nějaký vzorec, kdy je vám nejhůř? Pokud jste si všimli, že vám není dobře právě když jste v posteli nebo jste právě vstali z postele, pak je to pravděpodobně vaší matrací, která vám způsobuje úzkost. Hromadění prachu a jiných mikrobů může negativně ovlivnit a zhoršit vaše příznaky. Když se začnete poohlížet po nové matraci, ujistěte se, že hledáte takovou, která má antialergické vlastnosti.

Potíte se v noci?

Potíte se v noci i přes to, že jsou venkovní teploty poměrně nízké? To může být důsledkem toho, že se materiály použité ve vaší matraci časem porouchají a nakonec jsou neúčinné, což je důvod, proč vaše teplota v noci neustále stoupá už několik měsíců.

Máte matraci déle jak 8-10 let?

I ty nejlepší matrace mají při správné údržbě životnost obvykle jen 8-10 let. Samozřejmě to neplatí vždy, na některé matrace se vztahuje záruka i 15 let. Přesto je ale vhodným řešením matraci po této uplynulé době vyměnit za novou.

Rozhodli jste se tedy investovat do nové matrace, která podpoří kvalitu vašeho spánku, nyní se stačí rozhodnout pro tu nejlepší pro vás. 

 

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.