Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Jak udržovat nábytek, aby zůstal v dobrém stavu po mnoho let

Jak udržovat nábytek, aby zůstal v dobrém stavu po mnoho let

Krásný a udržovaný nábytek ve vaší domácnosti, je odrazem vaší osobnosti a předností. Stejně jako vaše obuv, tak nábytek říká hodně o tom, kdo jste. Pokud jste investovali finance do nového nábytku, zajisté budete chtít tyto kousky udržet v dobrém stavu. Správná péče a údržba je důležitou součástí pro uchování nábytku v dobrém stavu po mnoho let i při častém užívání. Nyní vám poradíme, několik jednoduchých tipů, jak pečovat a čistit interiérový nábytek, aby vždy ohromil svou krásou a neporušeným vzhledem.

Jak udržovat nábytek, aby zůstal v dobrém stavu po mnoho let

Jak pečovat o:

Dřevěný nábytek

Správná péče s jednoduchou údržbou, ochrání dřevěný nábytek, který bude vypadat stále skvěle. Svrchní část dřevěného nábytku je ošetřena nějakou ochrannou vrstvou - nejčastěji však lakem, který zvyšuje vzhled a chrání proti drobným oděrkám a škrábancům. Proto pravidelná péče pomůže ochránit váš nábytek po mnoho let. Na tento typ nábytku nedoporučujeme používat žádné abrazivní čističe. Postačí vám pouze dvě čisté látky, které absorbují prach a voda s troškou jemného mýdla či jaru. Druhá látka vám poslouží k vysušení zbytkové vody z nábytku.

Čalouněný nábytek

U čalouněného nábytku, který je často používán, se doporučuje jednou týdně vysávat, nebo kartáčovat jemným kartáčem a jednou za rok použít parní čistič pro hloubkové vyčištění. Neděste se, do parního čističe nemusíte investovat tisíce korun. Existují firmy, které vám parní čistič za příznivou cenu vypůjčí. To stejné udělejte i se sedáky a polštáři. Pro větší udržení bezpečnosti těchto kousků nábytku, aplikujte impregnaci, aby bylo čalounění méně náchylné k různému znečištění.

Kožený nábytek

I když je kůže jeden z nejtrvanlivějších materiálů, může se stát, že tento čalounický materiál začne praskat. Abyste takovému poškození zabránili, držte nábytek alespoň 1,5 metrů od zdroje tepla a přímého slunečního záření. Pro čištění používejte hadřík z mikrovlákna namočený v destilované vodě. Při velkém znečištění použijte glycerinové mýdlo s vodou.

Plastový nábytek

Plastový nábytek je jedničkou v údržbě. Jde tedy o materiál, který se lehce udržuje v čistotě a jasnosti. Stačí použít mýdlovou vodu a je to. Jestliže je nábytek znečištěný, zkuste použít ½ hrnku sody a ½ hrnku tekutého mýdla. Pokud vám tento domácí čisticí prostředek zbude, můžete jej uchovat v nějaké uzavíratelné nádobě. Při dalším použití nezapomeňte směs protřepat.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.