Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Koupelnové vybavení, které bude trendy pro následující rok 2020

Nový rok nám přináší nové trendy, a to i v koupelnách. Jak se trendy změnily pro letošní rok?

Chystáte se renovovat svou stávající koupelnu? Výborné! Než začnete, rádi bychom vám prozradili aktuální trendy, které budou v roce 2020 nejpopulárnější. Návrhy budou v tomto období inspirované biofilií, rafinovanými a osobitými obklady a doplňky, které zazářily i na milánském Salonu. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší koupelnové trendy k dosažení excelentního vzhledu, jenž vám pomohou správně zrenovovat vaši stávající koupelnu.

Začínáme přírodou

V roce 2020 si milovníci přírody přijdou na své. Tento trend dopřeje člověku blízký kontakt s přírodou. Jak už již jistě víte, či jste sami stačili pocítit - člověk je několikanásobně výkonnější, klidnější a cítí se zdravější, pokud je obklopen přírodou. Kus přírody do koupelny lze začlenit velmi jednoduchým způsobem, a to tak, že jednoduše rostliny integrujete na zeď. Pokud vám něco říká “zahrada na stěnu”, jistě víte, o čem je momentální návrh. Jestliže nevíte - zahrada na stěnu je originální doplněk, který jistě zvládnete nainstalovat bez přítomnosti odborníka. Potřebujete k tomu nosné díly a květináče. Jestliže jsou podle vás květináče nevyhovující, vyzkoušejte pletivo, které má také velký úspěch. Návod lze jednoduše najít na internetu. Vybírejte takové rostliny, které nepotřebují příliš světla a vyhovuje jim vlhký substrát. Například kapradina či ledviník budou ideální.

Ještě bychom rádi upozornili na osvětlení, které hraje taktéž důležitou roli při dekorování pomocí přírodních prvků. Světlo je pro rostlinky, ale i pro váš příjemný pocit přímo nepostradatelné. Jestliže máte možnost, přidejte více přirozeného světla pomocí světlíku nebo velkých oken - či led nebo žárovková světla - vám umožní napodobit přirozené světlo. Barva světla by vždy měla být teplá!

Minimalismus nikdy nezklame

Uchvátil vás minimalismus v uplynulých několika letech? Potom vás tedy jistě potěšíme! V roce 2020 budou aktuální otevřené sprchy s nerezovými akcenty v barvě černé a měděné. Otevřené sprchy jsou velmi jednoduché a minimální. Převažuje zde kov a sklo. Jedná se tedy o sprchu bez sprchové vaničky, pouze s vysokými prosklenými dveřmi nejlépe vsazené do nerezového rámu ve výše uvedené barvě. V roce 2020 dbejte na to, aby i poličky a baterie ve sprše byly ze stejného materiálu, jako je rám dveří sprchového koutu.

Koupelnu pro nový rok navrhujte s rozvážností, lehkostí a důmyslností. Veškeré kovové akcenty by měly být kombinovány jednoduchými neutrálními barvami, aby především vynikl design celého prostoru.

Dokonalé barvy u vás v koupelně

Barvy podle milánského designu budou: šampaňská v kombinaci s hnědou, šedý beton v kombinaci s tmavými či měděnými vodovodními bateriemi, světle žluté až dýňové červené. Vzhledem k tomu, že jsou žluté a dýňové červené barvy výrazné, snažte se je nejlépe integrovat v detailech - tedy diskrétně. V ideálním případě je do koupelny zařaďte pomocí ručníků, držáků na zubní kartáčky, košů na prádlo, a pokud jste tomuto modernímu trendu opravdu odevzdání, můžete přidat místo doplňků barevnou skříňku pod umyvadlo. Stále ale myslete na to, že koupelna musí být vybavena pomocí minimalistického stylu, tudíž se snažte, aby vaše koupelna nepůsobila spíše přeplněně, než vzdušně.

Nezbytný, ale přitom minimální nábytek

Koupelnový nábytek pro rok 2020 bude dá se říci konzervativní, oproti stávajícímu masivnímu nábytku. Tento nový trend bude skvělou možností pro malé prostory, protože umožňuje celé místnosti vypadat vizuálně větší. Jistě víte, že právě koupelna je zdrojem hromady všemožných věcí. Abyste se vyhnuli pohromě a váš nábytek mohl být v souladu s moderními trendy, budete muset v prostoru zachovat pouze potřeby, které zde patří.

Závěrem

V roce 2020 nebudou v kurzu třpytivé věci. Naopak, držte se matného povrchu, ať už na bateriích, rámech prosklených dveří či ostatním nábytku.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.