Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Několik nápadů, jak si zařídit pokoj na koleji

Několik nápadů, jak si zařídit pokoj na koleji

Stěhovat se na kolej a mít svůj vlastní soukromí prostor, je bezpochyby velká výzva. Bez dozoru rodičů nebo sourozenců představuje váš pokoj klidný prostor, ve kterém můžete upustit uzdu své fantazie a vytvořit tajemné útočiště pro učení a chvilku oddechu. Mnoho pokojů na vysokoškolské koleji se mohou zdát nudné a vyžadují určitou úroveň kreativity, aby se váš pokoj mohl stát domovem pro celý školní rok. Ať už chcete svůj nudný studentský pokoj převést do něčeho zábavného a kreativního, nebo relaxačního, těchto několik jednoduchých změn, vám pomůže proměnit pokoj podle vašich představ.

Vyjádřete svou kreativitu s postelí

Po náročném dni dojdete na váš pokoj, ale zjistíte, že se tu necítíte dobře, že je váš pokoj chladný a neútulný? Zkuste přidat několik barevných polštářů, nebo jiných nadýchaných lůžkovin. Dodáte tak vaší posteli vzhled pohovky, která vám zajistí vzhled obývacího pokoje a ne nudného pokoje pro studenty.

Vydejte se do místního obchodního centra a kupte polštáře a různé přikrývky, které se dají pořídit za nízkou cenu. Tento druh bytových doplňků dokáže oživit celou místnost. Pokud se vám nelíbí žádné vzory, nebo se vám tento druh dekorace zdá drahý, můžete přešít stávající polštáře nějakým starým textilním materiálem.

Zavěste fotografie na zeď

Fotky jsou úžasný způsob, jak se rozveselit nad různými zážitky. Buďte kreativní a pohrajte si s vlastní koláží, kterou zavěsíte na zeď. Nebojte se v sobě vzbudit tvořivého ducha a použijte ke koláži různé předměty. Například provázek a kramlíky mohou být skvělým pomocníkem. Zavěšením vašich oblíbených fotografií v okolí kde odpočíváte, vám zpříjemní tyto chvíle a vy se budete cítit jako doma.

Dekorace na zeď

Stěny jsou jedny z nejsnadnějších způsobů, kde můžete předvést vaši zručnost. Zeď představuje prázdné velké plátno pro vaši kreativitu a vy ji k tomuto můžete využít. Existuje mnoho možností, jak si vyzdobit zeď, aniž byste museli bourat, vrtat či malovat. Použijte různé tapety s motivy, například v zelené barvě, která je známá svými uklidňujícími schopnostmi. Dále pak můžete použít různé velké konfety, plakáty, nebo nějaké osobité dekorace.

Domácí vůně

Pokud pokoj dobře vypadá, je jedna věc, ale pokud nehezky voní, je věc druhá a nepříjemná. Nic není víc uklidňující, jak večer zasednout k voňavé svíčce s horkým šálkem dobrého čaje. Možná na některých kolejích je přísný zákaz svíček, ale nevěšte hlavu, existuje spoustu alternativ, které vám navodí tu správnou harmonii. Můžete si pořídit difuzéry, čajové světlo, nebo i takový osvěžovač vzduchu dokáže udělat zázraky. Vůně je nejsilnějším harmonizujícím prostředkem pro spouštění paměti, takže difuzéry budou tou správnou volbou. Kromě toho vypadají difuzéry stylově.

Pusťte do pokoje vílu světýlko

Světla jsou oblíbenou součástí interiérových dekorací. Tudíž v žádném studentském pokoji nesmí chybět. Jsou skvělé pro zdobení zrcadla, lůžka, ale i zdí či dveří. Přidáním pár světýlek bude váš pokoj zářit útulností a teplem. Zvláště pokud vaše hlavní světlo není příliš silné. Světýlka jsou levné a všestranné a v žádném případě nesmějí scházet ve stylovém studentském pokoji.

Funkční úložné prostory

Máte pocit, že je váš šatník přeplněný? Snadno se věci stěhují, ještě k tomu, když máte pocit, že vše je potřebné. Pamatujete si na chvíli před odjezdem, kdy vám rodiče říkali, proč si odvážíte tolik věcí, že ani nebudou potřeba? Ale proč by ne? Je tolik levného řešení pro úložný prostor. Pokud máte hodně věcí, zajisté se vám úložné prostory, jako jsou stojany na boty, věšáky, háčky, různé organizéry, budou hodit. Pokud oplýváte velkou kreativitou a šikovností, můžete ze starých krabic s vlastním designem vyrobit další skladovací prostory.

Úložný prostor na dveřích ve formě háčků, je ideální způsob jak ušetřit místo ve skříni, ale jinak zřejmě bude potřeba úložný prostor pod lůžko. Pořizujte pouze kousky, které jsou malé a nejsou tak těžké, mohlo by se vám to hodit z toho důvodu, pokud budete měnit své bydlení v příštím roce.  

Přidejte trochu zelené

Rostliny mají jednu kouzelnou schopnost a tou je zútulnit a vnést kousek života do každé místnosti. Několik přidaných rostlinek do pokoje může dělat zázraky pro vaše zdraví a navíc mají schopnost čistit vzduch ve vašem pokoji. Nezapomínejte na pravidelnou zálivku.

Existuje mnoho druhů rostlin, vybrali jsme pro vás tři nejužitečnější a nejméně náročné. Těmi jsou kaktusy, Aloe Vera nebo Dracaena. Tyto rostliny jsou nenáročné a mohou být uloženy například u okna na parapetu.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.