Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Několik triků, které vyřeší potíže s malým prostorem

Vlastníte byt 1+kk, ale máte potíže s rozvržením a umístěním věcí na své místo? Nevadí, máme pro vás jednoduché řešení, které vám pomůže s malým neorganizovatelným prostorem.

Připadá vám váš byt vizuálně menší než šatna? Tyto pocity mohou být velmi frustrující, chápeme vás. Možná vás nyní potěšíme, když vám prozradíme, že váš rozměrově skromný byt, se může proměnit ve funkční prostor, který si maximálně zasloužíte. 

Jako první se rozhlédněte kolem. Vaše současné umístění nábytku může způsobovat nemalé potíže s malým prostorem. Jaký způsob pomůže správnému rozvržení a mnohonásobně lepší organizovatelnosti, a také lepšímu a příjemnějšímu pocitu? Čtěte dále a dozvíte se vše potřebné.

Obývací pokoj - ložnice, nebo něco jiného?

Žít v jedné místnosti nemusí být zrovna jednoduché, proto bude velmi důležité místnost rozdělit do zón pro konkrétní využití.

Pokud máte pocit, že je váš byt spíše taková ložnice než prostor spojený s více funkcemi, může vám pomoci regál, který vytvoří potřebné rozdělení prostoru, ať už obývacího pokoje nebo domácí kanceláře. Potřebujete více úložného místa a zároveň oddělit tyto prostory? Potom tedy vyzkoušejte komodu, kterou lze využít jako televizní stolek, úložný prostor, a jako dělič místnosti.

Jídelní kout

Rádi byste uspořádali večeři pro své blízké, ale nemáte prostor pro jídelní stůl, a to nemluvě o pohovce? Tento problém se dá vyřešit velmi jednoduše, stačí vám holá zeď a roh místnosti. Pro vytvoření fungujícího a multifunkčního prostoru využijte stohovací židle a variabilní matrace, které byste měli pověsit na zeď a v případě možnosti jej použít. Stohovací židle umístit stranou a rozložit matrace, na které nejlépe přidáte několik krásných polštářů. Tak vám z jídelního prostoru může vzniknout prostor pro relaxování s přáteli. 

Úložný prostor

Nyní už máte ložnici, obývací pokoj i jídelní kout navržený, ale stále vám zbývají krabice oblečení, které uvízly u dveří a nemáte je kam dát. I tato situace může mít jednoduché řešení. Na takové řešení vymezte široké závěsy a zbylý prostor. Může to být roh u lůžka, který bude alespoň jeden metr hluboký - do středu bytu, nebo prostor podél zdi opět s metrovou hloubkou. Přibližně jeden určený metr od zdi nainstalujte závěs, za který schováte úložný prostor. Jako úložný prostor můžete zvolit komodu, závěsné police, regál či takové uložení, které vám prostor a představy dovolí.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.