Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Ozdobte váš interiér pomocí zrcadla

Zrcadla v interiéru mohou doplnit styl, opticky rozšířit prostor, a také se stanou krásným nástěnným doplňkem pro mnoho domácností. Nebo pouze netušíte čím zaplnit prázdnou zeď? Potom tedy zrcadlo bude nádherným kandidátem pro váš volný prostor. Níže jsme pro vás připravili nabídku oblíbených zrcadel, které nejenže budou dokonale odrážet vaši osobnost, ale také jednoduše a levně doplní váš interiér. Které bude vaše oblíbené?

Správné umístění

Správné umístění zrcadla záleží na typu a stylu vaší místnosti. Ať už zrcadlo použijete tak nebo jinak, tato nádherná dekorace rozšíří funkce místnosti. Doporučujeme se vždy ujistit, že zrcadlo umísťujete naproti vašemu pohledu. Po příchodu do místnosti, byste si zrcadla měli ihned po otevření dveří všimnout a měli byste mít pocit, že jste zrcadlem ukotvili celý styl místnosti. Nezapomínejte, že zrcadlo je vaši poslední zastávkou u vás doma, abyste zkontrolovali svůj vzhled, než vyrazíte do nového dne.

Podlahová zrcadla

Krásná podlahová zrcadla oválných či hranatých tvarů nejsou určena pouze pro bohaté šatníky s pohovkou a spoustou místa kolem. Tento druh zrcadel můžeme vidět i ve vstupní místnosti, obývacím pokoji, chodbě či v ložnici. Jedno z těchto dvou zrcadel bude vynikat v rohu pokoje naproti dveřím, kde zvýší přirozené světlo a rozjasní tak kolem dokola celý prostor.

Tmavé prostory

Zrcadlo je také skvělým pomocníkem v tmavých místnostech. Jak již bylo zmíněno, zrcadlo dokáže odrážet světlo, tudíž se místnost zdá vizuálně jasnější. V posledních letech se stala trendem tmavá tapeta s květinovými vzory v koupelně i ve vstupní místnosti. Díky oválnému zrcadlu, které by se mělo v místnosti v těchto podmínkách umístit v blízkosti okna nebo naproti světlu, získá vizuálně větší prostor.

Zrcadla s masivním rámem

Zrcadla s masivním rámem zavěšené nad komodou či nízkým příborníkem vypadají vznešeně i v jídelně. Ale nejen tam, mnoho lidí rádo umístí zrcadlo na římsu nad krb, kdy je zrcadlo takzvaně vrstvené například s menším obrazem. V tomhle případě by se měly vybírat zrcadla s tmavšími rámy, aby vynikly se světlým pozadím. Jestliže je krb v obývacím pokoji vašim ústředním bodem, budete mile překvapeni. Tento způsob dekorace je skvělým a levným řešením, které se dá často měnit a to bez poškození vašich stěn.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.