Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Umístění postele zaručuje kvalitní spánek

Po dlouhém a mnohdy náročném dni, si často nepřejeme nic jiného než se umýt, obléci do pyžama a zalézt do postele. Ložnice je naše soukromé útočiště. Je to místo, kde jsme sami sebou, kde zažíváme intimní věci s partnerem a kde si urovnáváme vlastní myšlenky. Místnost, která slouží pouze k odpočinku a relaxaci. Podle toho by se k ní také mělo přistupovat při jejím zařizování.

Každá místnost je stejně důležitá

Mnoho lidí, si ložnice moc nevšímá a neřeší kvalitu postele, rozmístění nábytku i míru a obsah věcí, které v ní skladují. Ložnice se tak stává odkladištěm, řeší se v ní spory a hádky a negativní energie se drží uvnitř, místo aby proudila ven a měnila se s tou pozitivní, uklidňující a přinášející harmonii do života.

Často si lidé stěžují, že nemohou spát, převalují se, tlačí je matrace a budí je sousedův pes. Návštěva doktora pro recept na prášky na spaní se stává rutinou. Porucha spánku je držena na uzdě, ale neřeší se její příčina. Mnohdy by stačilo jen něco málo změnit a veškeré problémy a potíže by sami odešli.

Veškeré tyto poznatky vycházejí z Feng Shui, což je umění staré mnoho let. A dobře víme, že funguje. Pojďme se tedy inspirovat.

Kvalita je základ

V ložnici je středobodem postel. Ať už se bude jednat o jednolůžko či párové spaní, vždy mějte na paměti, že to kde v místnosti spíte, ovlivňuje vaše podvědomí, tělo a mysl a na základě toho, pak prožijete zbytek dne.

Staré učení praví, že:

  • Hlava nikdy nemíří ke dveřím – spící by měl pocit, že ho vynášejí ven jako při pohřbu
  • Ležící musí vědět, kdo do místnosti vchází a odchází – kvůli případnému ohrožení
  • Postel nesahá až na zem – pro lepší a snadnější úklid a kvůli volnému proudění životní energie
  • Pokud pod ní něco skladujete, tak jen věci, ke kterým máte kladný vztah – věci co potřebujete „někam uklidit pryč z očí“ zaneste do sklepa nebo je rovnou vhoďte
  • Snažíme se čelo postele umístit spíše na sever než na jih – ten je příliš intenzivní a divoký pro klidný spánek
  • Na nábytku jsou vhodnější přírodní materiály – dřevěný masiv je ideální volba
  • Postel by měla být přístupná z obou bočních stran – nemusíte se s partnerem přelézat a energie je v rovnováze
  • Pravidla a doporučení jsou jedna věc, ale druhou věcí jsou prostory, ve kterých rozmisťujeme nábytek. Je známo, že ložnice bývají nejmenší obytnou místností v domě. Někdy to nejde udělat jinak a musíme nějaké to pravidlo porušit. Pak je třeba upravit podmínky aspoň do nějakého kompromisu.
  • Okno zatemněte závěsy, na poličku či na noční stolek si vystavte křišťál a talismany a zapomeňte na televizi a počítač na stole. Elektronika do ložnice nepatří.
  • Všechny tyto principy se také snažte vnést do dětského pokoje a všude tam, kde se budete vy sami nebo někdo jiný oddávat spánku.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.