Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Umíte se správně starat o matrace? Nic na tom není!

Umíte se správně starat o matrace? Nic na tom není!

Matrace udává kvalitu našeho spánku, kterým strávíme třetinu života. Stejně jako byste měli věnovat pozornost jejímu výběru, měli byste stejnou pozornost věnovat i její správné péči. Péče o matrace není nikterak složitá, dokáže však viditelně prodloužit jejich životnost a zároveň předejít vaším zdravotním komplikacím.

Uložte matraci na správný rošt

Ne nadarmo se říká, že pouze správná kombinace kvalitní matrace a roštu vám dokáže zajistit plnohodnotný a ničím nerušený spánek. My k tomu přidáme ještě jednu třešničku na dortu a tou je, že pouze v případě, kdy matraci uložíte na vhodný rošt, zajistíte tak dostatečnou cirkulaci vzduchu, která je základní podmínkou pro její správnou funkčnost. Vyhněte se proto pevným deskovým roštům, které nemají mezery zajišťující proudění vzduchu. Ideální volbou jsou pevné prkenné nebo lamelové rošty.

Postele se nestelou

Možná i vám už jako malým dětem maminka kladla na srdce, že se postel každé ráno stele. Maminka to možná myslela dobře, protože ustlaná postel vypadá daleko lépe, na druhou stranu je ale stlaní postelí velká chyba. Pakliže matraci zastelete pokrývkami, zabráníte tak odvětrávání vlhkosti, která se v matraci nashromáždila během vašeho spánku. To může vést k množení plísní a bakterií, jež by vám mohly způsobit nežádoucí zdravotní obtíže.

Nechte ji proluftovat

Jednou za půl roku byste měli svou matraci nechat pořádně vyvětrat. Bohatě postačí, když ji postavíte na čerstvý vzduch a necháte ji celý den krásně luftovat. V tomto případě si ještě dovolíme zmínit, že pokud patříte mezi jedince, kteří se během spánku více potí, měli byste svou matrací nechat vyvětrat jednou za tři měsíce.

Matrace není na celý život

I když jste možná do pořízení nové matrace investovali kupu peněz, nemůžete žít v přesvědčení, že vám vydrží na celý život. Odborníci doporučují výměnu matrací nejdéle po osmi letech - především pak z hygienických důvodů.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.