Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Uvolňující barva v ložnici podle Elly Jade

Za nekvalitním spánkem může stát mnoho ovlivňujících faktorů. Jeden takový nejznámější a nejčastější faktor, je hluk nebo používání technologie před spaním, ale to, co možná nevíte, se týká barevného schéma vaší ložnice, které vám může pomoci lépe usnout a relaxovat. 

Ložnice je místo, kde musíme vytvořit takové podmínky, abyste svému tělu dopřáli dostatek odpočinku a relaxace. Stejně tak, jak je důležité kvalitní lůžko a matrace, bude důležitá i barva místnosti, která má vliv na vaši náladu a taktéž emoce. Pokud se bude ve vaší ložnici vyjímat správné barevné schéma, můžete si užít kvalitní noční spánek, ale také se probouzet nabití energií.

Barevné schéma ložnice podle Elly Jade

Přepracujte své barevné schéma ložnice s interiérovou návrhářkou Ellou Jade a dosáhněte přirozeného a kvalitního spánku. Ložnice je místo, které je pro každého uživatele zcela osobní, kdežto kuchyně a obývací pokoj mají jiný smysl ve využití - ložnice vždy zůstanou místem relaxace pro každého z nás. K tomu, abyste mohli začít, potřebujete pochopit váš charakter a také preference.

Především začněte tím, že se přestanete bát a upustíte uzdu béžové barvě či jiným neutrálním tónům na vaší zdi. Možná jsou pro vás tyto světlé barvy snadnější a snad lépe kombinovatelné, ale věřte, že jsou maximálně bez emocí a vlastně z této barvy nemáte ani žádný pocit. Pokud máte možnost a navrhujete ložnici pouze podle svým možností a představ, máte velkou výhodu. Nyní můžete přemýšlet, jaká barva pro vaši osobnost bude ideální. Zkuste popřemýšlet o svých oblíbených místech či nejkrásnější letní dovolené - jednoduše o vzpomínkách, díky kterým se cítíte šťastní a veselí. Barva ložnice bude úzce souviset s vaší radostnou vzpomínkou. 

Jemné barvy

Jemné, lehké barvy objevované přírodou jsou podle interiérové návrhářky Elly nejvíce uklidňující a příjemné. Vnesou do prostoru vzdušný pocit - vyzkoušet můžete barvy jako jsou modrá, zelená či dokonce růžová.

Celkově byste měli zvolit takovou barvu, která vystihuje vaši osobnost, a podpoří vaši dobrou náladu při vstupu do místnosti, ale pozor, nesmí vás rozptýlit. 

V závěru jsou neutrální barvy s teplým tónem v ložnici navržené Ellou Jade nejvíce fungující, a také maximálně uvolňující. Cítit se uvolnění, harmonizovaní, bez stresu a napětí těsně před spaním, je velmi důležité, proto dbejte na barevné schéma vaší ložnice.

Nezapomínejte ani na lůžko. Lůžko je hlavním středobodem vaší místnosti, a také má společně s barevným schématem velký vliv na kvalitu spánku. Prohlédněte si vaše lůžko i matrace, a zjistěte, zda vám obojí poskytuje kvalitní podporu a pohodlí. Také zajistěte dokonale barevnou kombinaci vašeho povlečení i barvy zdi. Tyto dvě věci by se měly vzájemně doplňovat a ladit k sobě.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.