Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Važte si svého majetku a nechte si jej pojistit

Nezáleží na tom, zda se stěhujete do bytu po babičce nebo jste právě koupili nemovitost v nové zástavbě bytů. Svůj majetek je dobré si chránit. Každý si říká, že jemu se to stát nemůže. Jenže pak vyhoříte anebo vám vyteče myčka na nádobí a pohroma je na světě. Opravy vašeho bytu i zasažených sousedních bytů vás vyjde hodně draho. Věřte, že v té chvíli budete rádi, za jakoukoliv pomoc. Pojištění nemovitosti je přitom tak snadné a ne nijak rozpočet zatěžující.

Právě jste dovybavili svůj nově koupený či zrekonstruovaný byt. Moderní nábytek, vestavěné spotřebiče, luxusní obklady v koupelně. Dokonce jsou i vsazeny nová okna a dveře. Vše si užíváte a vůbec nemyslíte na to, že by se něco mohlo změnit. Krádež, živelná pohroma nebo vytopení sousedů vás aktuálně netrápí.

Nečekejte, až se něco přihodí, pak už bude pozdě

Jenže pak jednoho dne přijdete domů a zůstanou vám oči pro pláč. Navštívil vás lupič a obral vás o vše, co se dalo. Navíc poškodil vstupní dveře a rozřezal některé kousky nábytku včetně sedací soupravy a matrace ve snaze najít schované peníze. Jsou známy i případy, kdy zloděj sekal díry do stěny z přesvědčení, že tam bude ukryt trezor. Bohužel stalo se.

Jindy vám může prasknout hadice u pračky a neštěstí je také na světě. Takové škody jsou značné. Částky se šplhají do statisíců. Co proti tomu udělat? V první řadě být obezřetný a investovat do bezpečnostních dveří. V druhé řadě nechat si pojistit vybavení a byt u pojišťovny. Peněz nebudete litovat.

Dvě různá pojištění, která vybrat?

Rozhodně je na místě zvážit, co chcete pojistit. Zda využijete pojištění nemovitosti anebo pojištění domácnosti.

• Pojištění nemovitosti – zahrnuje, vše co je pevně spojeno s nemovitostí. Obklady, podlahy, okna, zárubně, radiátory apod.

• Pojištění domácnosti – to obsahuje veškerý nábytek, elektroniku, koberce, stojany, osvětlení, dekorace, osobní věci apod.

Možná si říkáte co takové kuchyňská linka. Na tu se musí zeptat přímo v dané pojišťovně. Každá to má nastavené jinak.

A co vše vám pojistka proplatí? Veškeré živelné pohromy jako je oheň, voda, blesk, výbuch plynu, také kdyby na váš bytový dům spadlo letadlo nebo vám okno vysklili obří kroupy. K základnímu nastavení si pak můžete přidat rozšiřující balíček, který zahrnuje i pád stromu, krádež a zkrat v elektrické síti. Ten kdo má staré rozvody, by nad tím měl aspoň uvažovat. Vyhoření elektriky v bytě neznamená jen nové omítky a štuky, ale i koupi skoro veškeré zasažené elektroniky (televize, stolní počítač, nabíječka na telefon, lednice).

Spočítat skutečnou cenu se vyplatí nejvíc

Jaké vybrat a jak jej nastavit? S výběrem vám pomůže každý poradce. Co se týká ceny, nejedná se o nijak závratné částky. Pojištění vychází v průměru kolem 1000 Kč za rok. A na kolik si nechat zabezpečit svou domácnost? Zlaté pravidlo zní, že byste měli dodržet skutečnou hodnotu. Nenavyšujte ani zbytečně nesnižujte.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.