Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Výběr správné matrace je základ pro kvalitní spánek

Při koupi nové věci mají lidé tendenci se hodně zaměřit na to, jak to vypadá, než jak to funguje a k čemu to slouží. Lákavý design však není zárukou kvality. A na tu je třeba dbát především. Zvláště u nábytku, kde jde o zdraví. Takový nákup postele může být zábava i dřina v jednom. A jak již víme, nekvalitní matrace může být jednou z příčin nekvalitního spánku.

V televizi často vidíte reklamu na výhodné koupě všelijakých věcí. Avšak zrovna u postele se tomu snažte vyvarovat. Víte, že v posteli strávíte až třetinu života? To je slušně dlouhá doba na to, aby vás zajímalo, jak na vás poloha vleže působí.

Postel se skládá s rámu, roštu a matrace. Rám volte srdcem, ale zbylé dvě položky rozumem. Dnes je hodně oblíbený lamelový rošt, který rovnoměrně rozloží hmotnost spícího člověka a poskytne tak dostatečnou oporu kosterního systému. Nezatracujte však ani laťkový rošt. Ten se dá použít u dosti vysoké matrace nebo u osob, které milují spaní na velmi tvrdé matraci.

Na co je třeba myslet

Při výběru vhodné matrace, kterou lze zakoupit na Maxi-postele, je třeba vzít v potaz více faktorů:

Jak často – Zvažte, zda na daném místě budete spát každý den anebo jde o příležitostné přespání na chatě? Je jasné, že v prvním případě byste si měli raději šáhnout hlouběji do kapsy a zakoupit matraci s certifikací. To je totiž takovým základním ukazatelem, že budete vlastnit prověřený výrobek. Zaměřte se na ocenění od Medical Device Class 1. Tady nesáhnete vedle. Pokud jde o úpravu spaní někde na chalupě či pro příležitostné hosty, nemusíte až tolik lpět na té nejvyšší kvalitě. Určitě se však odkloňte od nákupu zboží z asijského trhu. Tady nemáte žádnou jistotu, jaké byly použity materiály a můžete těžce hazardovat se svým zdravím.

Pro koho – Různý věk spících osob rozhoduje o tom, jakou tuhost, velikost a prodyšnost matrace musíte pořídit. Pro děti se pořizují nejčastěji přírodní výrobky nebo s jejich prvky. Kokosová vlákna, pohanka či koňské žíně jsou typické pro dětské spaní. Zajišťují správnou tuhost a podporu dětského tělíčka. Senioři zase naopak volí měkčí a vyšší matrace kvůli komfortu při vstávání. Navíc měkčí povrch je příjemný pro klouby a bolavá záda. Je prokázáno, že spaní na kvalitní posteli s vhodnou matrací, dokáže po jediné noci odstranit některé menší zdravotní potíže s pohybovým aparátem. A nezapomeňte na to, že správné velikost je min. 90 cm do šířky, kvůli pohodlnému otáčení a 20 - 30 cm do délky oproti výšce postavy.

Jak tvrdě – Matrace jsou většinou vyrobeny z více vrstev a ty jim zajišťují různé tvrdosti. Je stupnice 1 – 7 (nejměkčí - nejtvrdší). Ty nejměkčí zabraňují vytvoření otoků a proleženin. Jsou tak často používány v nemocnicích, hospicích, domově důchodců. Nejoblíbenější jsou středně tvrdé. Poskytují dostatečnou oporu a páteř drží v rovině. Mohou být vyrobeny z různých materiálů. Pružinové, pěnové, latexové atd. Tvrdší matrace obsahují přírodní vlákna. Ty dobře větrají a dýchají, a proto je často nakupují alergici a astmatici. A jak již bylo řečeno, jsou využívány k vystlání dětských postýlek. Nejtvrdší kategorie pak patří osobám s vyšší váhou.

Co je fajn – Kupujte pouze takové výrobky, které lze vyprat v domácím prostředí. Takže snímatelný potah je základ. Vejde se do pračky běžné velikosti. Min. jednou ročně byste měli tuto péči potahu dopřát. Existují i takové, kde je přidán nějaký prvek pro zlepšení vlastností. Stříbro pro lepší odvod potu, zdravotní složení pro nepromokavost nebo klidně i byliny a éterické oleje pro lepší spánek.

Kvalitní spánek je důležitý pro vaše fungování přes celý den. Nevyspání jedinci jsou agresivní, podráždění a celkově unavení. Nepodceňujte tedy výběr a vše si nejlépe vlastnoručně osahejte a vyzkoušejte. Není nad to, ulehnout přímo v obchodě a vyzkoušet vše na vlastní kůži.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.