📣📣📣 Postelové sety opět skladem! 🔥 Sleva do neděle na většinu setů! 🔥 Neváhejte, akce končí v neděli a sety rychle mizí! 👉👉👉 Nabídka zde 👈👈👈

Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Zařiďte obývací pokoj tak, aby vypadal k světu aneb jak se vyvarovat pohromě

Češi jsou národ, co si spoustu věcí umí udělat sami. „Zlaté české ručičky,“ je zcela vypovídající rčení. Avšak občas by neškodilo, vzít si pár rad k srdci. Týká se to především zařizování vašeho interiéru. Zaměřte se na obývací pokoj, místnost kde se scházíte s přáteli i trávíte čas s rodinou. Velkým nešvarem je nudné umístění nábytku v pokoji a neosobitý styl výběru.

 

Svůj domov zařizujete povětšinou sami. Kupujete to, co vám padne do oka. V obchodě se rozhodujete spíše srdcem než rozumem. Bohužel, i když se snažíte, jsou některé obývací pokoje nepříliš povedeným místem k posezení s přáteli u vybrané kávy. Určité chyby, dá se to tak říct, se neustále opakují. Aspoň dle slov odborníků na zařizování interiéru. Stačí, když se jich vyvarujete a na váš společenský prostor bude radost pohledět.

  • Nesprávně využitý prostor – Ty tam jsou časy, kdy se k jedné stěně postavila sedací souprava a na opačnou stěnu televizní stěna. Dnes se prostor člení na určité zóny. Toto dělení místnosti se provádí vhodným uspořádáním nábytku. Pohovka se nyní umisťuje i do středu pokoje. Ten lze také přepažit policovou sestavou anebo nižší komodou s dekoracemi. Členění lze umocnit použitím různých materiálů ve stejných barevných tónech. Platí také, že každá zóna by měla být na první pohled čitelná. Tedy ve čtecím koutku rozhodně nesmí chybět lenoška a kniha stejně jako u místa pro posezení s šálkem kávy je nutno najít stolek a židli.
  • Neladící koncept – Než začnete pořizovat posezení, toaletní stolky a komody s policemi, je dobré si přesně promyslet, k čemu pokoj budete využívat. Pokud totiž koupíte příliš velkou sedací soupravu, nezbude vám mnoho prostoru na další zařizování. Dále se stává také, že se snažíte prádelník po babičce zanést do právě zrekonstruovaného bytu. Zkrátka to neladí. Zde tedy platí rčení: „Dvakrát měř, jednou řež.“
  • Tuctový vzhled – Velkým nešvarem je kopírovaný styl. Češi nejsou v interiéru příliš odvázaní. Zajedou do nejbližšího nákupního střediska a pořídí vše na jednom místě. Od konferenčního stolku, přes kuchyňskou linku až po postel do pokoje pro hosty. Chtělo by to trochu stylu, osobitosti a ne nudnou šeď katalogů. Stačí trochu více pátrat a nenechat se shlédnout v nízkých cenách. Radši si trochu našetřete a kupte originální kousek od českých designérů.
  • Lapače prachu – Taky patříte mezi „vystavovače“, tedy mezi ty, co vše umístí na polici? Suvenýry z cest, vánoční a narozeninové dárky a nevyžádané dary. Ale přece abyste neurazili, to uschováte na později. Nekupujte pouze otevřené systémy, ale dbejte i na uzavřené skladovací prostory. Ty schovají i ten největší nepořádek a nesourodý obsah. K vystavení vyberte pouze skutečně pěkné kusy. Méně je více.
  • Špatně zvolený materiál a barva – Než se rozhodnete pro tmavou podlahu a tmavý televizní stolek promyslete, jestli jsou vaše děti čistotné. Na tmavých barvách jde více vidět ušpinění. Také pozor na lesklé povrchy. Pokud jsou neustále upatlané, dojem na nikoho neudělají. U výběru myslete do budoucnosti. Nehleďte příliš na trendy, ale na nadčasovost.

Společenský prostor musí být funkční

Obývací pokoj je dnes brán jako místo, kde se schází rodina. Je to jeden z nejvytíženějších pokojů. Měl by tedy být nejen hezký, ale i funkční, rozdělený do jednotlivých zón a zařízený tak, aby zde byla vepsaná tvář vaší rodiny.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.