📣📣📣 Postelové sety opět skladem! 🔥 Sleva do neděle na většinu setů! 🔥 Neváhejte, akce končí v neděli a sety rychle mizí! 👉👉👉 Nabídka zde 👈👈👈

Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Chcete doma pohodlí? Vyzkoušejte dekorační polštáře

Minimalismus je sice v módě, ale řekněme si na rovinu, může působit trochu studeně. Trocha toho tepla domova a dekorací je zkrátka potřeba. A nejen v tomto typu interiéru. Textil vždy dokáže krásně doplnit a rozjasnit pokoj. Navíc jde o docela levný materiál a dá se snadno vyměnit. Zkuste třeba rozhodit pár polštářů na pohovku.

Způsobů, jak si doma zajistit pohodlí, je mnoho. Někde vsází na pohodlnou pohovku, jiný miluje tlusté koberce, na kterých se může válet spolu s ratolestmi, jiný používá textil. Huňatou deku má snad doma každý. V zimních měsících nedocenitelné zboží, při dnešních cenách za vytápění, kdy utahujeme šrouby téměř na doraz. Avšak k dece neodmyslitelně patří ještě jeden dekorační prvek do páru. A tím jsou polštáře mnoha tvarů a velikostí.

Jak se říká bot, alkoholu a polštářů není nikdy dost. Skvěle doladí interiér, pomohou při uložení nečekaného hosta a také dodají potřebnou dodatečnou oporu. Těmito kusy textilu krásně oživíte nudný interiér. Schéma a visáž pokoje se nám časem okouká, stačí pár změn, třeba nakoupit různorodé polštáře a ty rozmístit po sedací soupravě, posteli a křesle. Navíc, pokud je čas od času obměníte, získáte neotřelý vzhled. Dají se snadno skladovat. A pokud koupíte ty se sundavacími potahy, máte vyhráno.

Nebojte se kombinací různých stylů

Jste tedy rozhodnuti vydat se do obchodního domu na nákup, ale neznáte přesný počet? Tak ten vám nepovíme. To je čistě intuitivní záležitostí, jen malý tip – lichý počet vypadá vždy lépe. A dobré je i kombinovat různé tvary a velikosti. V tomto případě nic není dobře ani špatně. Jak bylo řečeno, slouží k podpoře a je dobré mít z čeho vybírat. Zraníte si nohu a budete si ji muset v sádře vypodložit nahoru? Pak sáhnete po oválu. Podřepujete dát záda do lepší polohy, aby vás nebolela? Tak si na bedra přimáčknete třeba kulatý menší polštářek. V dalším případě se vaši kamarádi zdrží, protože budou společensky unaveni, tak jim dáte ty největší, co naleznete.

Nebojte se ani kombinaci různých látek a vzorů. Jednobarevné doplňte květinovými vzory, puntíkovanou látku zase snadno sladíte s geometrií.

Jaké látky se nejčastěji používají

  • Bavlna – nejčastější, snadno udržovatelná, hodí se do všech interiérů, nudná
  • Kůže – netradiční, zapadne do industriálního stylu a pánských pokojů
  • Hedvábí a samet – rozhodně je umístěte tam, kde chcete dodat punc luxusu, uplatnění najdou v ženském interiéru, v orientu a glamour stylu
  • Kožešina – spíše vhodná na instalaci v zimním období, příjemné na dotek, evokuje zvíře, takže do interiéru inspirovaný severem bude nejlepší

Nebojte se barevných kombinací, ale také myslete na to, že i zde se nemá nic přehánět. A také berte v úvahu, celkový dojem z pokoje. Polštáře jej nemají doplnit, umocnit a pozvednout. Ne narušit.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.