Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Dětský pokoj, který odolá i divokým hrám

Děti jsou divoké. Mají spoustu přebytečné energie a jejich hry mohou v očích rodičů působit až drasticky. Jenže některé děti jdou o krok dál a svým temperamentem mohou svůj pokoj zdevastovat. Při zařizování dětského pokoje je na to třeba myslet. Jsou však způsoby, které zamezí nebo sníží dopady škod na pokoj a jeho jednotlivé části.

Při hře se často stane nějaká nehoda. Na vás rodičích je, abyste zajistili bezpečnost svých dětí. Občas se činnost vymkne kontrole. Může dojít k úrazu nebo k poničení nábytku a jiného vybavení. Máme pro vás menší triky, které vám pomohou zvládnout útoky malých likvidačních čet.

Moderní nanolaminát na stěně pokoje

Moderní materiály můžete použít i u vás doma. Jde o materiál, který je velmi pevný a vytváří sametový povrch. Nanočástice se dají umístit na stěny, podlahy i nábytek. Ochrání povrchy před pokreslením, poškrábáním a jiným potlučením. Neulpívají na něm otisky prstů a je škrábance jsou snadno opravitelné. Prodlužuje tak životnost materiálů.

Tabule stěnu dětského pokoje ochrání i vylepší

Děti jsou malý výtvarníci. Rádi se realizují na velkých plochách. Proto je stěny tolik lákají. Máte dvě možnosti. Buď se smířit s tím, že se čas od času na zdi objeví malůvka anebo budete poškození předcházet.

Umístěte na zeď tabuli. Může být magnetická, vhodná k popisu fixami nebo křídami. Pokud máte rádi přírodní materiály, zvolte korkovou, kde si děti budou své výtvory vystavovat. Na magnetické obdobně. Tabule se snadno na zeď instalují. Až přijde doba, kdy jich dítě už nebude využívat, zase ji ze zdi sundáte. A omítku bude stačit přetřít. Po letech se totiž může pod tabulí objevit světlejší barva než v jejím okolí.

Jestli nechcete prostor k tvorbě nijak ohraničovat, vymalujte jednu zeď křídovou barvou. A nechte děti řádit. Jen myslete na to, že křídy mohou prášit. Důležitý je pravidelný úklid.

Nábytek v pokoji odlište od zbytku

Mají vaši potomci tendence po nábytku různě lozit, čmárat a třeba i do něj kopat? Udělejte jej zajímavým. Stačí samolepící tapety, nálepky nebo barevný papír. Existují tiskárny a služby, které vám vytisknou oblíbený motiv dítěte na samolepku velikosti, která polepí celé dveře šatní skříně. Pokud takto nábytek vyzdobíte, dítě o něj bude více pečovat. Protože kdo by chtěl kopat do Elsy či Buzze rakeťáka. Samolepící tapety s veselým vzorem skryjí již vzniklá poškození a zároveň bývají více kluzké. Takže dítě nebude moci po nábytku lozit.

Prozkoumejte také rozmístění jednotlivých kusů zařízení. Třeba i to láká děti k prozkoumání. Pokoj je vhodné rozdělit na jednotlivé zóny. Pak nebudou všechny komody u sebe. A takové uspořádání i více láká ke hře s hračkami než k lumpárnám.

Bezpečný dětský pokoj

Nemůžete na děti neustále dohlížet. Není to ve vašich silách. Musíte chystat jídlo, starat se o domácnost, věnovat se svým koníčkům. Pokud tedy víte, že vaše děti napadají různé lumpárny, jsou dost zvídavé a šijí s nimi všichni čerti, pak je dobré více myslet na to, kde všude se dítě může bouchnout či odřít.

  • Zaslepte všechny zásuvky
  • Pořiďte dveřní kování s magnetickou střelkou, která se vystrkuje pouze při plném uzavření dveří
  • Schovejte topení za dřevěné krytí či sádrokarton
  • Vybírejte nábytek s kulatými hranami
  • Patrovou postel, kterou má mnoho domácností s více dětmi, obstarejte kvalitní zábranou, třeba sítí po celé délce horní postele
  • Zabezpečte okna

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.