Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

I na malém prostoru lze spokojené bydlet

Malé levné bydlení, kde je třeba trochu fantazie, aby se v něm dobře žilo. Takové je žití v garsoniéře. Jeden pokoj, tisíc nápadů k vylepšení. Jsou zde určité parametry a podmínky, které když dodržíte, máte příjemný dostačující domov.

Lidé žijí v nejrůznějším obydlí. Jedni si užívají velkého prostorného domu, druzí ocení výhody bytu a jsou i tací, kteří doslova vyhledávají koupi garsoniéry. Jde v podstatě o dosti malý byt. K většímu majetku jsou překážkou často peníze. Pro někoho, to je však i výhra. Třeba pracovně vytížený člověk, neustále na cestách anebo samotář oceňuje v podstatě jeden pokoj k žití a úklidu. 

Spoustu majitelů tento typ bydlení také kupuje jako investici do budoucna. Tyto malometrážní byty jsou velmi žádané a dobře se prodávají i pronajímají. Jak se říká, za málo peněz hodně muziky.

Pokud si přejete komfortní bydlení, je třeba garsoniéru dobře zařídit. 

Optické rozdělení prostorů zajistí paraván, kus nábytku třeba sedací souprava anebo police, která přepaží místnost. Jsou i různé možnosti, jak nábytek využít na maximum. Často se tak odděluje obytná část od té klidové, spací. Rozhodně volí takové možnosti, které neuberou světlo, ale naopak jej nechají plynout po celém pokoji. Trochu dražším typem je pořízení posuvné stěny. Tu lze v případě potřeby roztáhnout či snadno odstranit. Garsoniéra je totiž tvořena jedním pokojem a sociální místností. Takže večer, v době spánku, je dobré mít trik, jak zakrýt postel od zbytku bytu. V případě soužití páru to platí dvojnásob. Jeden si chce číst a pomalu upadat do sladkého spánku a tomu druhému běží oblíbený film v televizi. Není nic snadnějšího než roztáhnout závěs.

Postav zeď bez ubrání místa

Pokud chceme něco trvalejšího a bytelnějšího, je zde k dispozici sádrokarton. Ten je lehce tvárný, snadno se s ním pracuje a nezabírá mnoho prostoru, protože je velmi tenký. Často ohraničuje kuchyň a spací část od zbytku. Jen je důležité vybrat správný typ desky. Jedna je vhodná do vlhka, jiná dosti tlumí hluk a další použijete, když do ní budete chtít navrtat police. Jsou rozdělané barvami. Takže stačí upřesnit požadavky a je vybráno. 

I když se říká, že láska prochází žaludkem, kuchyňský kout rozhodně nežeňte do šíře. Využijte sektorový modulový nábytek anebo využijte možnost zhotovení linky na míru. Samozřejmě lze použít skříňky od podlahy až ke stropu, ale zapomeňte na rozlehlé kuchyňské ostrůvky a obří spíž. Co se týká spotřebičů, in jsou ty vestavné. Linka často plynule přechází do jídelního stolu. Důležité je zachovat jednotný dekor v celém bytě. Prostor tak bude působit větší a upravenější. 

V malém bytě také využijte spoustu chytrých způsobů uložení věcí a nábytku. Rozkládací stolky, židle vrstvené na sebe, policové díly přes celou stěnu, vestavné skříně s posuvnými dveřmi. To vše skvěle využijete. Pokud chcete prostor nafouknout, vyměňte všechny dveře za posuvné a nejlépe průhledné, kvůli propustnosti světla. 

Nábytek kupujte světlý, pokud lze s úložným prostorem, a ne moc těžký, aby se s ním dalo lehce posouvat. Až budete příště pořádat party, pochopíte. Vhodné jsou i rozkládací pohovky a překlopné systémy, kdy přes den je určená pohovka k sezení a večer po otočení získáte plnohodnotnou postel. 

Garsoniéra není pro všechny, ale jako odrazový můstek, proč ne.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.