Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Jak na dobrý vztah? Uklizený domov vám pomůže

Některé věci dokážeme ovlivnit více, jiné méně. Říká se, že pro lásku člověk udělá cokoli. Pokud vám to doma začíná drhnout, je třeba vyvětrat a pořádně uklidit. A teď není na mysli pouze si to vyříkat, ale do určitého stavu uvést i domov. Jak to doma zařídit, aby vám to dlouho klapalo?

Pokud chceme spokojený život, existuje jednoduchá rovnice. Měli bychom dbát na správné stravování, pravidelně sportovat, vést spořádaný život a také žít v  kvalitním bydlení. To vše nás ovlivňuje a zasahuje do toho, kým jsme, jak se chováme a také jaké máme vztahy s  druhými.

Často se při partnerských vztazích řeší koníčky, práce, sociální život. Domov se opomíjí. Proběhla i studie na vliv interiéru na člověka. Ta potvrdila, že při dlouhodobém vlivu působí na naše sociální vnímání.

Šestý smysl je víc než momentální trend

V  útulném pokoji jsme komunikativnější. Rostliny, světlo a pohodlí nás činí přívětivější a otevřenější. Proto je nutné při zařizování místnosti dbát na své pocity a názor a moc si nevšímat současných trendů. Ty se za rok změní, ale vaše povaha zůstane.

Domov nebo třeba i kancelář si zařiďte tak, aby vám v  ní bylo příjemně. Jste společenští a rádi k  sobě zvete další páry, rodinu a známé? Pak je potřeba spoustu míst, kde se mohou usadit. A to nejen v  obývacím pokoji. Proto jsou tak oblíbené barové židličky v  kuchyni anebo balkon zařízen pro relaxaci s  pohodlnými křesly. Naopak pokud jste spíše introvert vytvořte si svůj kout, kde se uklidíte po náročném dni. Jestliže milujete přírodu, ale nemáte možnost zahrady, zahlťte byt květinami. Sáhněte však radši po těch živých.

Do ložnice patří něha, ne elektronika

Co se týká ložnice. Pro spokojený partnerský život je důležité udržet tuto místnost jako klidovou, spánkovou. Neměla by tu být televize, počítač ani Xbox. Vyvarovat se má i nabíječce na telefon. Všechna elektronika vysílá vlny a televizní obrazovka navíc modré světlo. To vše působí na náš spánek, který pak není kvalitní, ale ovlivňuje i sexuální život. Pokud se o zábavu za zavřenými dveřmi musíte postarat sami, je to vždy větší zábava.

Pro harmonii je třeba vytvořit teplo domova. Toho žena dosáhne tak, že se promítne do pokoje. Ženské Jin dodá něhu. Není vyvoláno tolik hádek kvůli malichernostem. Muž si lépe odpočine, je klidnější a žena se také cítí příjemněji. Toho lze dosáhnout přidáním textur, oblých prvků, svíček a jiných dekorací. Dobré je také moci nějak zatemnit okno a opticky rozdělit místnost na jednotlivé zóny. Klid do manželství přináší fakt, že je možnost si od sebe navzájem odpočinout.

Držte doma pořádek

V  partnerství by mělo být vše otevřené. Žádné tajnosti, věci zametené pod kobercem. Ale když je problém, vše vzít od podlahy a nechat po sobě čistý stůl, obrazně řečeno. To znamená, že vztah mezi dvěma by měl být čistý jak jen lze. A k  tomu dopomáhá, věřte nebo ne, i uklizený byt. Není třeba trávit denně dvěma hodinami úklidu. Avšak udržovat aspoň nějaký standard čistoty je žádoucí. Binec a všudypřítomné věci jsou rušivé. Způsobují stres, neklid, nesoustředěnost a zvyšují napětí. A na kom si přebytečnou páru zchladíme jako první? Na tom, s  kým trávíme nejvíce času.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.