Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Jak využít prostor, aby byl domov funkční a vzdušný

Nic není ideální. V práci je moc úkolů, na účtu naopak málo peněz, doma je vás pět a byt není nafukovací. Život je plný překážek, naštěstí se bydlení dá přizpůsobit. Pokud se necháte inspirovat pár radami, váš byt bude lépe uspořádaný a funkční. Navíc bude působit vzdušněji.

Bydlíte v garsonce nebo v rozlehlém bytě a bojujete s místem? Své o tom ví spousta dětí, které sdílí pokoj se sourozencem. Zařídit malý pokoj, může být náročné.

S místem je to jako s penězi. Čím víc jich máte, tím více potřebujete. A to samé platí o prostoru k žití. Existuje pár jednoduchých pravidel, které vnesou lepší žití i do vašeho domova.

Musíte využít veškerý kout a místo na podlaze co máte. Ale tak, aby pokoje působily stále vzdušně a nepřeplácaně.

Chytrá řešení využijete v malém bytě i velkém domě

  • V první řadě se hodí koupit polohovatelný stůl. Rozkládací část využijete jen tehdy, když bude skutečně třeba. Nemusíte mít v kuchyni neustále velký stůl, když u něj běžně večeří tři lidé. K běžnému chodu domácnosti postačí běžná velikost, někdy i menší. Když uspořádáte hostinu anebo se vrhnete na nějaký koníček, pracovní plochu zvětšíte. Existují i stoly výklopné, které jsou připevněné ke zdi. Ideální řešení do pracovních koutů, úzkých chodeb a malých balkonů.
  • Dalším problémem v menších bytech je spací část. Někdy zkrátka nezbude prostor na samostatnou ložnici. Příliš malý byt nebo příliš hodně potomků. Důvody se různí. Ale jsou rodiny, kde rodiče spí v obývacím pokoji. A zde je nutno vymyslet systém tak, aby vám nezatěžoval každodenní život. Možností je více. Buď investujete do opravdu kvalitní, snadno rozložitelné sedací soupravy anebo si necháte vyrobit postel na míru. Takovou, kterou někam schováte. Buďto tedy vertikální řešení anebo horizontální.
  • Květiny jsou žádané, ale na obtíž. Na zemi a okně zavázejí. Nelze otevřít okno ani se položit do hry. Zkuste je zavěsit ke stropu v důmyslných řadách pod sebou. Nebo je umístěte na police. Pěkně vypadají i závěsné systémy nad stoly či pohovkami. Evokují zelený svět venku.
  • Zapojte do hry světla a zrcadla. Ty vždy dokážou divy. Opticky přidají centimetry a nafouknou i sebemenší místnost pod schodištěm. Můžete zvolit velká zrcadla, samolepící zrcadlové pásky, led světla apod. Hlavně tak, aby byl efekt co největší. Navíc opět pěkně pomohou rozdělit pokoj na funkční zóny.

Použití v praxi

Všechny tyto rady použijte tam, kde je potřeba. Máte úzkou chodbu? Zavěste tam zrcadlo. Dětský pokoj postrádá úložný prostor? Využijte místo pod postelí, pořiďte výsuvný box se zásuvkami pod psací stůl a ze stropu zavěste sítě na hračky. Ložnice je tmavá a neútulná? Stačí pár truhlíků se zelenými rostlinami. Dnes existují i takové, které kyslík produkují a nekradou.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.