Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Jak využít volný pokoj po dětech? Máme pro vás pár tipů

Zapomeňte na stereotypy, že dětský pokoj se musí zachovat i po odchodu dětí z rodného hnízda. Pokud jsou vaši potomci příliš daleko anebo příliš blízko na to, aby u vás trávili čas i v noci, využijte pokoj jinak. Volná místnost se přímo nabízí jako nová kancelář, dílna anebo ateliér. Co zvolíte vy?

Odstěhovaly se vaše děti definitivně do vlastního a vám se po mnoha letech naskytl volný pokoj? Chápeme, že ještě roníte slzy nebo naopak bujaře oslavujete odchod svých ratolestí, ale je na čase jít dál. Pojďte se zamyslet co s takovým pokojem udělat.

Většina rodičů jej jednoduše přebuduje na tzv. hostinský pokoj. Respektive nahrnou do něj všechny volné postele a očekávají, kdy u nich poprvé někdo přespí. Jak často se to bude dít? Pokud půjde o pravidelné noclehy, není co vytknout. Leda tak množství spací plochy. Jestliže ale, k přespání dochází zřídka, je nesmysl držet pokoj nevyužitý. Takový potenciál se musí přeměnit na něco pro vás užitečného.

Co vše lze s volným pokojem udělat?

Co takhle z prázdné místnosti vytvořit domácí kancelář, posilovnu, saunu, kreativní pokoj či hráčské doupě? Fantazii se meze nekladou. To, co jste si léta odpírali a uzavírali do sebe, můžete nyní vypustit na povrch. Toužíte celý život po kulečníku? Směle do toho. Přistavte k němu ještě bar a hned máte místo, kde se budete rádi setkávat s přáteli.

Jste kreativní bytost a nikdy nebyl čas ani místo, kde se zviditelnit? Nakupte obrovská plátna, barvy a štětce a začněte. V pokoji si můžete nechat práci rozdělanou a pracovat na vrstvách. Konečně to bude mít smysl.

Další možností je z toho vytvořit oázu klidu. Proměňte pokoj v zahradu, pokud jste tak neudělali již na vašem balkoně.  Dostaňte do něj květiny, pohodlnou pohovku a stolek. A pak stačí pozvat sousedky na lahodnou kávu. Už žádné rušení partnera hovorem při mistrovství světa ve fotbale.

Zadní vrátka aneb co když někdo přijede

Skutečně je čas myslet na své potřeby. Vždy můžete do daného pokoje umístit rozkládací pohovku pro případnou návštěvu.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.