Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Vlastníte balkon či terasu? Udělejte z nich další místnost

Milovníci přírody tráví rádi čas venku. Je fajn udělat výlet na kole nebo si vyjít hory a kochat se jejich krásou. Někdy je však potřeba trochu zvolnit a čerstvý vzduch užívat v klidnějším tempu. Ti co vlastní balkon by mohli vyprávět. Byla by však škoda, jej ponechat osudu a pořídit na něj obyčejný plastový stůl s židlemi. Přistupte k tomu, jako byste měli další pokoj k bytu.

Domov je místem, kde se rádi odreagujeme, trávíme čas s rodinou a rádi se zde vracíme. Nezáleží na tom, zda žijeme v domě či bytě. Důležité je si jej zařídit dle našeho osobitého vkusu. Jedině tak, se nám v něm bude dobře trávit čas. Kdo žije v bytě má k dispozici několik metrů čtverečních. Ti šťastnější pak mají k němu balkón či společnou přilehlou zahradu. Aby i takové místo bylo místem odpočinku, je třeba jej vhodně vybavit. Zaslouží si vaši pozornost. Stane se tak oblíbenou částí vašeho domova. Hlavně v letních měsících, kdy oceníte možnost, ulehnou do stínu, na stolku nechat šumět šampaňské a nechat vánek ovívat vaše rozpálené tělo.

Aby se to povedlo, je třeba dodržovat jisté zásady. Ty vám pomohou z balkonu či terasy vytvořit oázy klidu.

Stačí pár pravidel a balkon bude vašim oblíbeným místem

  1. Chodíte bosky anebo v přezůvkách či botách? Máte děti a psy? Takové otázky si položte už při výběru podlahy. Keramická dlažba je levná, ale taky je studená či naopak pěkně rozehřátá. Pozor na spáleniny. Lepší je položit dřevěné dlaždice nebo různé rošty, které tolik nepohlcují teplo. Navíc nekloužou a vytváří pěkný přírodní dojem. Kdo se nebojí, může na podlahu položit i zajímavá menší kusový koberec a pohrát si tak s designem i prostorem.
  2. Rozhodně myslete na nějaký způsob zastínění. Sedět na přímém slunci a koupat se ve vlastním potu nechce nikdo z nás. Stinné zákoutí zláká každého k odpočinku. Pořídit můžete obyčejný slunečník nebo třeba markýzu. Pohrát si můžete i s vytahovacími závěsy, roletami a plachtami. Záleží na daném prostoru. V případě terasy je možno uvažovat i nad pergolou či altánem.
  3. Nábytek je stěžejním prvkem. Musí být odolný povětrnostním vlivům. Vždy lépe vypadá přírodní materiál než plast. Dodává i punc přepychu. Ratan, dřevo kov a jejich kombinace. Toho se držte. Jestli pak umístíte samá křesla, sedací soupravu či jen sedací vaky je čistě na vašem vkusu. Neopomeňte ani na stůl, kde si položíte pití, občerstvení a nějakou tu knihu s brýlemi. Dobré jsou i malé přenosné stolečky. Ty využijí především děti či starší lidé. Posloužit mohou i k rychlému rozšíření sedacích míst při nečekaně velké návštěvě.
  4. Neopomínejte na detaily. Sjednoťte design truhlíků. Vsaďte spíše na jednoduchost, krásu udělají sami květiny. Dalším skvělým prvkem, který ozvláštní vaše venkovní posezení, jsou světelné dekorace. Nebojte se rozvěsit lampióny, led lampičky, svíčky ve skleněných dózách.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.