📣📣📣 Postelové sety opět skladem! 🔥 Sleva do neděle na většinu setů! 🔥 Neváhejte, akce končí v neděli a sety rychle mizí! 👉👉👉 Nabídka zde 👈👈👈

Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Kdy je na čase nahradit postýlku klasickou postelí? Dříve než mu z ní budou koukat nohy

Čas ubíhá velmi rychle. Hlavně v případě dětí. Z malého miminka je najednou velký kluk, který odrostl dětské postýlce. Poznáte to podle toho, že se bude v ní různě krčit a nad hlavou a pod nohama už nemá tolik místa, kolik by potřeboval. Ve chvíli, kdy se tak stane je na čase koupit postel novou, větší.

Nemusíte hned vybrat klasicky velkou, kde si lehne i dospělý. Pro drobnější děti je vhodnější pořídit zkrácenou délku. Tolik se v ní nebudou ztrácet a lépe se vyspí.

Větší postel je důležitá pro kvalitní spánek. Ty nejlepší jsou dřevěné, protože jsou odolné proti poškrábání, snadno opravitelné, nevržou a mají nejdelší životnost. Takže až z ní jednou dítě vylítne do vlastního hnízda, bude třeba sloužit nadále vašim vnoučatům či případným přespáním přátel a příbuzenstva.

Délka postele se dovíjí od výšky dítěte

Správná délka postele, by měla být o 30–40 cm delší, než je výška potomka. Pohodlně si tak v ní natáhne nohy. Šířka lůžka se liší dle výrobce. Někdo uvádí 80 cm jiný 90 cm. Tady je nutné vzít opět tělesné proporce dítěte. Jak již bylo uvedeno, existují i zkrácené postele. Klasické se vyrábí v délce 200 cm, někdo však nemá tolik prostoru anebo nechce ihned dospělou postel, tak může zvolit menší druhy. Ty jsou k dostání v délce 160 cm. Na trhu najdete i rostoucí kusy. Ty lze díky speciální konstrukci roztahovat dle růstu potomka. Pak dokupujete akorát optimální matrace.

Jaký materiál vybrat?  Rozhodně dřevo. Jeho plusy jsou popsány výše. Je však jasné, že jde o větší investici. Mnoho lidí tak sahá po dřevotřísce. Nemají sice takovou životnost, ale pořád jde o dobrou volbu. Rozhodně se vyvarujte kovovým rámům. Jsou zcela nevhodné do dětského pokoje. Mají ostré hrany a na dotek studí.

Vyberte takovou postel, která zaujme dítě, ne vás

Výhodou dřevěného nábytku je i možnost jeho nabarvení a tvarování. Někdo volí klasiku, ale jsou děti, které potřebují motivaci pro spánek ve vlastní posteli. Výrobci tak přichází na trh s postelemi ve tvaru aut a lokomotiv nebo v různém barevném provedení. Krásně jdou sladit se zbytkem pokoje. Posledním hitem designu jsou domečkové postele. Jedná se o konstrukci upevněné k rámu, která nápadně připomíná střechu. Lze na ní pak zavěsit světýlka, přehodit baldachýn, umístit oblíbené plyšové hračky anebo slouží jako podpěra při stavění bunkru. Dětem se to moc líbí, protože jim poskytuje bezpečné místo. Střecha nad hlavou zkrátka uklidňuje nejen dospělé, ale i ty malé dušičky.

Pokud bojujete s místem řešením nemusí být jen zakoupení menšího rozměru postele. Existují i takové, kde jsou ukryty šuplíky, police, a dokonce i stoly. Takže můžete pak z pokoje odstranit samostatně stojící psací stůl a hned máte více místa.

Kvalitní matrace je naprostý základ

V neposlední řadě je nutné připomenout, že dobrý spánek souvisí spíše s kvalitní matrací než s designem rámu. Tu kupte skutečně kvalitní. Doporučují se ty z paměťové pěny anebo vícevrstvé s kokosovou vrstvou. Rozhodně je dobré matraci vyzkoušet a nechat si odborně poradit. Dětská páteř je ve vývinu a potřebuje dobrou oporu. A aby dlouho vydržela, je potřeba se o ní dobře starat.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.