Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Krabice, pytle a demontáž aneb stěhování snadno a bez stresu

Po měsících hledání jste našli ideální byt a těšíte se, až v něm budete bydlet? Jenže vás čeká vše přestěhovat. Stěhování je ideální příležitost k tomu, aby člověk probral veškeré věci a vyhodil vše nepotřebné. Můžete to zvládnout sami anebo s pomocí stěhovací firmy. Pro co se rozhodnout a jak to udělat, aby to bylo v pohodě a bez stresu?

Kdo už někdy balil své věci a přesouval je, jistě dá za pravdu, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Samozřejmě řečeno s nadsázkou. Stěhování však nemusí být horor. Pokud je dobře zorganizované a připravené, dá se zvládnout bez stresu a těžkostí.

Je dobré si vše rozmyslet a také zhodnotit svou individuální situaci. Je rozdíl pokud se stěhujete do jiného města nebo jen o dvě ulice dál. Tyto a další faktory by vám měli pomoci se rozhodnout, zda odnosit věci ze stávajícího bydlení přenesete sami s pomocí kamarádů a rodiny anebo si na to najmete profesionála. Vše má své klady a zápory.

Stěhovat vlastními silami nebo požádat o pomoc?

Pokud je váš vysněný domov do půl hodiny cesty autem, zvládnete to samy. Autem můžete odvést většinu věci, několikrát se na cestě otočíte a bude to. Pokud je však váš nový byt dál, je lepší sehnat (půjčit od přátel, pronajmout) větší dodávku a cestu zkrátit na minimum. Na větší kusy nábytku si sežeňte dostatek lidí, abyste nezůstaly sedět s křeslem na schodišti před domem, protože jej neunesete.

Stěhovací služby nejsou zadarmo, je potřeba si připravit několik tisíc korun. Za ten ušetřený čas a nervy to však stojí. Přijedou, pomůžou s balením a vše naloží do stěhovacího auta. Sami se nadřou s těžkou komodou, šatní skříní, piánem a s dalšími rozměrnými věcmi. Musíte však počítat s tím, že zaplatíte nejen za práci, ale připočítají si sazbu i za projeté kilometry. Některé stěhovací firmy pak mají přirážku i za každé patro, do kterého musí po schodech.

Na co byste neměli zapomenout, je dokonale připravit nové bydlení. Určitě vytřete podlahu, utřete a umyjte veškerá okna apod. Jednoduše tak, abyste se nebáli položit krabice a nábytek, většinou i samotnou matraci na holou zem. Neumíte se rozhodnout? Sepište si pro v každém bodu. Firma vs. stěhování svépomocí.

1. Firmy – Stěhování bez stresu, nebudete se muset tahat s těžkými břemeny a vše se odveze najednou

2. Svépomocí – Své věci máte pod kontrolou, víte, co kam pokládáte a ušetříte peníze

Je jen na vás, co si vyberete.

Dobrá příprava je základ

A jak na samotné balení a přípravu? Co jde rozmontovat, rozložte. Obalte fólií a nadepište, do které místnosti přijde. Stěhování bude o to jednodušší. Nezapomeňte také uschovat veškeré šrouby a spojovací materiál a řádně jej nadepište.

Pořiďte si krabice a pevné pytle. Do pytlů natlačte oblečení a měkké věci. Polštáře, ručníky, plyšové hračky, deky. Cokoliv, co se nerozbije. Do krabic dejte menší věci. Sklo a křehké materiály obalte novinami nebo bublinkovou fólií. Krabice naplňte do poloviny. Pak by bylo moc těžké k přenosu. To se týká hlavně knih a nádobí. Spotřebiče mějte také prázdné, umyté. Z lednice odstraňte námrazu a led. Veškeré poličky vytáhněte, jinak by mohly vypadnout. Stěhování by měla být zábava. Mějte před sebou vidinu nového začátku a stres hodně za hlavu.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.