Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Na kuchyni je nejdůležitější její uspořádání, design je druhořadý

Pokud jste měli tu čest vařit v několika kuchyních, víte co bylo dobré a co špatné. Myslete na to, až budete zařizovat tu svou vysněnou. V prvé řadě však myslete na funkčnost a až pak na to, jak to vše bude vypadat. V kuchyně je důležité, aby vše do sebe zapadalo. Už jste slyšeli o pracovním trojúhelníku?

Jsou lidé co vaření milují a jsou tací co jej v lásce moc nemají. Pokud jste milovníkem dobré kuchyně, měli byste mít linku podle svých představ. Především správné uspořádání varného centra. Jestliže patříte do druhé skupiny i vám by se hodila kvalitně uspořádaná kuchyně. Třeba by se vám vaření nakonec zalíbilo.

Správné rozvržení je základ úspěchu

Pokud je varné centrum dobře uspořádáno, vaření je radost a je mnohem plynulejší. I sporáku také nesmí chybět ochrana zdi za ním. Ale hlavně je důležité dodržet pracovní trojúhelník. Pokud tedy zařizujete novou anebo rekonstruujete stávající dejte si na to velký pozor. O co tedy jde.

Pracovní trojúhelník zahrnuje varné centrum, pracovní plochu a mycí část. Vždy je však potřeba myslet na daném prostoru. V každém bytě je tomu jinak. Někdo si může dovolit kuchyňskou linku do tvaru U či L, jiný se musí spokojit s linkou podél zdi. Pak tu jsou ještě i šťastlivci, kteří mohou zvolit kuchyňský ostrůvek. Na něm se často nachází varná deska. Také opticky odděluje kuchyni od obývacího pokoje. Občas je využíván i místo jídelního stolu.

Co se týká uspořádání myslete logicky. Respektive tak, jak následuje postup u vaření. Vedle lednice či skříňky s potravinami mějte manipulační prostor, kde si nachystáte zabalené potraviny. Pak následuje dřez a nakonec prostor na samotnou přípravu. Následuje varná deska a pečící trouba. Ta se umisťuje buď pod sporák anebo do výšky, pro snadnější přístup k pokrmu.  Do výšky se dnes umisťuje i mikrovlnná trouba.

Korunou celé kuchyně je dobré odvětrání

V každé dobře vypadající a funkční kuchyni nesmí chybět kvalitní odsávač par – digestoř. Odstává mastnotu a pachy. Nevíří se tak po celém bytě. Zajistí vám čistý domov, i když bude vařit celé dny a noci.

Teplo domova nedělá jen krásný interiér, ale i funkční prostředí. A víte co se říká: „Laská prochází žaludkem.“

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.