Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Návod na to, jak bleskurychle uklidit před nečekanou návštěvou

Doma to vypadá jako na koleji a vám zrovna volala tchýně, že pojedou kolem a staví se? Nepropadejte panice. Je třeba uklidit smysluplně. Vše se dá zvládnout, když zapojíte i ostatní členy rodiny. Chce to systém.

Jistě i vám se již někdy stalo, že jste měli tzv. lazyday a nic se vám nechtělo. A zrovna v tom největším nepořádku, který váš byt pamatuje se rozhodne přijít návštěva. Ať už se jedná o rodinnou nebo přátelskou je jasné, že ji chcete vítat v čistém bytě. Jak to však udělat, když času na neohlášenou návštěvu je málo a věcí na úklid hodně? Musíte improvizovat a stanovit si cíl.

Čistý vzduch a lesklý stůl dokáže divy

Hlavní je vytvořit dojem čistého domova. Takže hned poté, co vám tchýně, bratr či spolužačka ze střední položí telefon, jděte otevřít všechna okna. Udělejte průvan a mezitím nechte partnera či větší děti vynést koš. Někomu dalšímu pak strčte do ruky hadr a nechte jej utřít stoly a viditelné povrchy.

Dále běžte do předsíně, protože tam začíná i končí vaše návštěva dne. Kde si asi odloží kabát a vyzují boty? Pokud na háčku není místo, vytvořte jej. Sundejte přebytečné svetry a mikiny a spolu s dalším oblečením, které najdete po bytě je vhoďte do pračky. Pak to můžete nechat rovnou prát. Věříme, že ji zcela zaplníte. Většina prádla se totiž nenachází ve skříni, ale na židli a v koutech bytu. Pokuste se i srovnat boty a vyleštit zrcadlo.

Toaleta a umyvadlo bez jediné kapky formují dojem uklizeného bytu

Pokračujte do koupelny a na záchod. Tam si hosté umyjí ruce a někteří z nich i odskočí. Záchod musí zářit čistotou, stejně jako umyvadlo a baterie. Na to si čas udělat musíte. Dobré je pověsit i nové ručníky. Nyní jste utratili asi deset minut vašeho času. Zavřete okna, zapalte svíčku a na stůl nachystejte dobroty, vodu na pití a sklenice.

Vrhněte se na vysátí. Stačí podlahu rychle přejet. Rozhodně ji musíte však zbavit velkých drobků, chuchvalce vlasů a nitek. Nikdo nechce chodit po znečištěné podlaze. V této chvíli máte jistě posledních 10 minut. Mrkněte do zrcadla na sebe a pokud je třeba učešte se a převlečte. Nakonec vkročte do kuchyně a rychle naskládejte špinavé nádobí do myčky, trouby a co se nevleze, hezky uspořádejte na lince. Pořád to bude působit lépe než hrníček na každém stole a talíře po celé kuchyni.

Pokud čas přece jen dovolí, třeba bude mít návštěva zpoždění, zapněte hudbu a promyslete, co připravíte za pohoštění.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.