Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Jak získat více místa v koupelně?

Většinou chceme to, co nemáme. Větší postel, rovné vlasy, tučné konto a větší byt. Mnoho z nich lze snadno zařídit. U jiných je to náročnější. Hlavně co se týká toho vytouženého prostoru. Pokud se jedná o „osobní prostor“ je třeba zapracovat na komunikaci a řeči těla. Jestliže o ten plošný, tak jsou pravidla a metody, jak i z mála udělat více.

Všude je málo místa. Skříně přetékají oblečením, šuplíky se vysouvají pod tíhou papírů a věcí, v kuchyni vám vadí jídelní stůl a v koupelně neustále zakopáváte o vanu a boucháte lokty o umyvadlo. Už vám došla trpělivost a chcete trochu víc prostoru? Kupte si větší byt. Dobře, je k tomu potřeba několik milionů. Pokud je nemáte, postačí mnohem méně, abyste i v malém prostoru vykouzlili centimetry navíc. Opravdově anebo aspoň opticky.

Co se týká věcí, zkuste vše protřídit třeba podle způsobu KonMari. Hned se vám bude lépe dýchat. Jestliže jde o zařízení koupelny, v tom vám pomůžou naše tipy.

Malá koupelna, velký problém

V bytových a zvláště pak v panelových domech je koupelna často tím nejmenším pokojem. Vměstnat zde vanu, umyvadlo, pračku a třeba i sušičku plus skříňku na úschovu věci je úkol pro mistra. Chce to vše důkladně promyslet. Někdy stačí volba vhodného zařízení a místo je vyřešené.

Pokud máte skutečně malý prostor, můžete pouvažovat nad propojením koupelny se záchodem. To většinou zajistí o něco lepší dispozici. Další dobrou volbou je odstranění vany. Nahraďte ji sprchovým koutem. Ten nezabere tolik místa. A pokud navíc zvolíte ten, kde je pouze odtok a ne vaničky a navíc se mu dají složit dveře na zeď, tudíž nejsou běžně vidět, bude to výhra. Někteří výrobci skutečně myslí na vše. Dnes existují sklápěcí dvířka, která nepotřebují kolejnice, ale jednoduše se poskládají na přilehlou zeď. Odpadá tak konstrukce a kout je takřka neviditelný. Opticky hned působí koupelna prostorněji i při zavřeném stavu, protože jsou celá průhledná.

Dlouhé linie a úzké profily vévodí malým prostorům

Hodně místa zabere i nábytek a umyvadlo. Vybírejte ty s nižší hloubkou. Nábytek může vyplnit i nevyužitý roh. Někdy je dobré, si na pomoc zavolat truhláře a nechat jej zhotovit na míru. Také zrcadla se dají dobře využít. Zvolte ta, která mají postranní poličky na odkládání drobných kosmetických potřeb.

Pračka a sušička jsou dnes skoro v každé domácnosti. Buď je můžete přemístit třeba do vestavné skříně na chodbě, jako součást kuchyňské linky, anebo koupíte variantu 2 in 1. Ta se však příliš nedoporučuje z hlediska úspory. Pak je ještě jedna varianta. Pořiďte si speciální držák a sušičku postavte na pračku. Ideální řešení.

Volte vhodné držáky ručníků, kartáčků i police na odkládání šamponů a řasenky. Stačí vše volit spíše podél zdi, než aby to vykukovalo do prostoru a pohyb bude volnější.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.