Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Několik důvodů, proč jsou zrovna malé byty ty nejlepší

Vzhledem k vysoké ceně větších městských bytů, řada z nás bydlí v příměstských menších bytech. To je jeden z hlavních důvodů, proč se mnozí snaží svůj prostor nějakým způsobem maximlizovat. A proto, protože máme rádi malé byty, které se dají zvětšit i pomocí běžných věcí jako jsou zrcadla - více v článku Jak zvětšit byt pomocí barev a zrcadel, s vámi můžeme sdílet radost a několik důvodů, proč jsou tyto byty vlastně nejlepší. 

Útulnost nadevše

Pojem útulnost není využíván pouze u realitních makléřů jako eufemismus - útulný malý byt má své skutečné výhody.

Z malého prostoru uděláte útulný prostor mnohem jednodušším způsobem, než ve velkých prostorách. V malém bytě postačí pěkné svíčky a polštáře na pohovce, kdežto ve velkém bytě by tyto dva aspekty nebyly znatelné. Navíc, když se rozhodnete pro změnu vzhledu vašeho prostoru, nebude to tolik nákladné.

Dokonalé pro minimalistický styl

Malé byty jsou pro minimalistický styl jako stvořené. Mnoho lidí ve snaze žít jednodušeji a snížit stres, obdivuji skandinávský styl, který se snaží praktikovat i ve svém interiéru.

Jednou z úžasných věcí na malých bytech je osvojení tohoto jednoduchého stylu, jenž usnadňuje lepší a více řízené bydlení, bez zbytečného bláznovství a hromadění věcí. Ve skutečnosti bychom řekli, že minimalismus v malém prostoru je přímo nutností.

Lépe udržitelný úklid

Tato část je velmi oblíbená u všech lidí. Malý byt má další velkou výhodu, a tou je - lépe a snadněji se zde udržuje pořádek. To stejné platí i o úklidu, který zabere méně času.

Kdo by taky chtěl nad úklidem strávit několik dlouhých hodin, aby prostor vypadal obyvatelný? My tedy ne. Udržitelný pořádek je jeden z nejhlavnějších výhod tohoto druhu bytů. Zejména úžasné pro ty, kteří milují klid a pohodu a načerpávají energii z organizovaného prostoru.

Méně nákladný a také více ekologický

Zřejmě pro vás nebude žádným tajemstvím, že náklady na vytápění, mohou být opravdu kapsu trhající. Stejně tak dopad na životní prostředí není zrovna příznivý.

Když porovnáme účet za elektřinu či plyn žijícího na 75 m2 a někoho, kdo žije na 150 m2, ten rozdíl může být monumentální. Bydlení v malém bytě může výrazně snížit měsíční náklady za energie, a také snížit dopad na životní prostředí.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.