Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Zvětšete byt pomocí barev a zrcadel

Jen málo lidí si přeje žít v malé černé noře. Člověk spíše preferuje světlý prostorný byt. Jenže někdy se stane, že máme doma příliš nízké stropy a rozhodně nám to nedělá dobře na duši. Pomocí velmi jednoduchých triků, lze místnost nechat narůst.

Je váš byt tmavou stísněnou kopkou a vy toužíte po změně? Pak každou místnost opticky zvětšete. Je několik jednoduchých triků, díky kterým bude i váš dětský pokoj mnohem větší, než se zdá.

V prvé řadě zapomeňte na tmavé barvy. Vymalujte tak, aby strop byl nejsvětlejší a okolní zdi slaďte do pastelových tónů. Světlé barvy budou vašimi kamarády. Vše má svá úskalí. Příliš nízký strop působí depresivně a stísněně a velmi vysoký zase moc otevřeně. Je nutné najít zlatý střed.

Odshora dolů

V tom vám mohou pomoci svislé prvky. Namalujte si na stěnu svislé pruhy po celé délce zdi, tedy od stropu po podlahu, nalepte tapety, instalujte obrazy a grafiky, obložení a třeba i police. Zavěste květináče v řadách nad sebou nebo vyrobte koláž z fotek celé rodiny. Rozhodně zapomeňte na horizontální prvky. Nechte si zajít chuť na dekorační lišty a předěly.

Pokud to lze použijte zrcadla. Chytře rozvádí světlo po pokoji. Ty můžete pověsit buď na zeď nebo bývají součástí šatních skříní ve formě dveřního křídla. Stejný rozjasňující efekt poskytnou i předměty s leskem a flitry. Navlékněte polštář do flitrového obalu a uvidíte kolik světýlek, to vytvoří na stropě. Svícny na komodě a stínidla světel budou také vypadat dobře a efektně.

Také si můžete pohrát se světly. Do malé tmavé místnosti je to nezbytnost. Snažte se vyvarovat velkorozměrných stropních světel. Volte štíhlý profil anebo bodové LED světla.

Hlavu vzhůru

Snažte se pozornost přitáhnout ke stropu. Blíže k němu umisťujte obrazy, nástěnné osvětlení, policové stěny. Naopak sedací soupravu, konferenční stolky a nábytek u země volte v neutrálních tónech, aby zapadl spíše v prostoru. Bílé vybavení je ideál.

Máte rádi výrazné barvy? Tak je použijte v malých rozměrech a malém množství. Květináč, povlak na polštář, rámeček na fotky. Tam si vyhrajte.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.