Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Nemůžete se hnout a není kam položit novou knihu? Ukliďte si!

Uklízet je potřeba. Nejen na Vánoce a Velikonoce. Ale tak nějak po celý rok. Čas od času si však každý musí projít své věci a udělat radikální letecký den. Uděláte si tak místo nejen v bytě, ale i v životě.

Vaše domácnost se zmenšuje nebo máte aspoň ten pocit, že vám někdo krade metry a prázdných polic nebezpečně ubývá. Je čas na velký úklid. Nejen, že si uděláte zase potřebné místo, ale zbavíte se zbytečností a pročistíte vzduch. Byt bude i jinak vonět. Zatuchlost se vypaří a díky tomu, že se bude lépe uklízet a udržovat čistota, vám to bude doma zase příjemně vonět.

Jenže daný úklid je potřeba provést pořádně. Ne tedy jen věci vytřídit, ale odnést je i na příslušné místo. Ukliďte místnost po místnosti. Začněte třeba chodbou a skončete v ložnici.

• Boty očistěte od bahna a špíny. A poté je srovnejte do botníku. Je lepší je skladovat v uzavřeném prostoru. Působí to lépe. Rozhodně není potřeba žádná velká komoda, pokud budete skladovat chytře. Využijte krabice od bot. Uřežte jeden bok a otočte dnem vzhůru. Naráz máte dvě patra k uložení střevíců. Vše co je nenávratně poničené, vyhoďte buď do popelnice anebo (pokud ještě slouží) odneste do charity. To samé proveďte s bundami.

• Proveďte nálet do komory a spíže. Pořiďte si plastové a skleněné nádoby a do nich potraviny uschovejte. Ochráníte je tak před škůdci a navíc budete mít přehled o množství zásob.

• Přeberte veškeré ošacení a módní doplňky co vlastníte. A nekompromisně odstraňte vše, co vám nesedí. Tak důvod k nákupům je připraven. Ne skutečně se zbavte všeho. Ranní rutina oblékání bude příjemnější, a pokud oblečení odnesete do charity a jiných institucí, uděláte radost mnoha lidem. Kdo potřebuje 5 stejných svetrů různých barev, když dva kvalitní kousky stačí. Dbejte na kvalitu.

• Ukliďte v zásuvkách komod s léky a kosmetikou. Nepoužité a prošlé vraťte do lékárny.

• Projděte knihovnu. Tituly, které vás neoslovili, rozdejte známým anebo nabídněte knihovně.

• Utřete prach, umyjte okna a nezapomeňte ani na místa pod postelí a za pracovním stolem.

Když uklízet tak pořádně. Vše hoďte tam, kam to patří

Po velkém úklidu vše k vyhození roztřiďte. Papír, plast, sklo, baterie, komunální odpad, elektronika. Jistě to dnes každý zná. Tříděný odpad je skvělý odpad. Také můžete využít bazary a místní swapy. Získáte malou finanční hotovost anebo třeba kvalitní úrodu jablek.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.