Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Ocet a voda: zázračná dvojice, která vás zbaví cigaretového kouře

Kouříte? Bydlíte s člověkem, co si rád zapálí? A provádíte tyto činnosti doma? Pak nejspíš sami tušíte, jak to u vás musí být cítit. Cigaretový kouř je hodně agresivní a rád se drží v různých věcech. Kouření v domácnosti není zrovna ideální. Nejen že do vzduchu vydechujete škodliviny, ale navíc se oblak dýmu usadí všude okolo. Pokuste se skoncovat s kouřením v bytě a pořádně jej vyčistěte. Postačí i ocet a voda.

Kouření už dávno není tolik v oblibě, jako tomu bylo za dob našich babiček. Lidé uznali veškerá jeho rizika. Avšak i přes známé jeho negativní dopady na zdraví se stále najdou tací, co tento zlozvyk provozují.

Pokud však chtějí hostit návštěvy, rodinu a jde jim o blaho zdraví jednotlivých členů, především dětí, měl by prostor vyčistit. Nikoho nebaví trávit čas v zakouřeném pokoji. Jak se však zbavit onoho zápachu? Není to nic jednoduchého. Dlouhodobé kouření je doslova vžité v konstrukci a nábytku.

Textil je skvělým polykačem kouře

Všechny závěsy, záclony a deky sundejte. Nezapomeňte na přehozy na postel, návleky polštářů, lůžkoviny a ošacení. Vše vyperte. Koberce a pohovky nechte odborně vyčistit nebo se o to postarejte sami. Dobré je na všechny takové povrchy nasypat jedlou sodou v silné vrstvě. Nechat aspoň hodinu působit a poté vysát nebo zamést.

Pokud i po vyprání a drhnutí je stále přítomen zápach z cigaret můžete zkusit namíchat zázračnou vodu do odstřikovače. Jeden díl vody na dva díly octa a textil s tím postříkat. Ocet totiž ničí zápach.

Stěny, stropy a podlahy

Kouř nejen že smrdí, ale dokonce i barví. Stěny jsou zažloutlé a nasáklé dýmem. Je dobré tedy nově vymalovat. Odborníci dokonce radí, že je lepší prvně oškrabat omítku a nahodit novou. Až poté malovat. Cigarety jsou tak silné, že omítky nasávají jejich zápach do hloubky.

Podlahy je nutné pořádně vydrhnout a klidně také ošetřit octovou vodou. Stejným způsobem se dá použít i citron. Nezapomeňte na dokonalé omytí i oken a dveří.

Nábytek a vybavení v kouřové cloně

I dřevo a jeho imitaci pěkně dýchají všechen kouř. Zápach proniká a usídluje se ve všech zásuvkách a skrytých rozích. Vše tedy z polic vyndejte a omyjte. Opět můžete použít roztok octy a vody a následně vystříkat citronovou vodou pro lesk a vůni.

Pokud jste nábytek uklidili s velkou pečlivostí a stále páchne, umístěte do něj kávová zrna. Ty pohlcují zápach. Stejnou službu udělá i soda v misce. Jen to trvá déle.

Vymezte si prostor na kouření, kouř tak bude v menším prostoru

Pokud to jen trochu jde, kuřte venku před domem, na chodbě u okna nebo na balkoně. Jestli i přesto trváte na tom, že si doma můžete dělat co se vám zlíbí, myslete aspoň na ostatní. Kuřte jen v jednom uzavřeném pokoji, kde bude v té době otevřené okno.

Jsou věci, které také můžete udělat v boji proti zápachu z kouře cigaret:

  • Intenzivně větrejte – čerstvý vzduch dělá divy
  • Pěstujte eukalyptus, tchýnin jazyk nebo Aloe vera – pohlcují zápach
  • Dbejte na pravidelný pořádek
  • Zamilujte se do svíček, vonných tyčinek a aromalamp
  • Do misek rozestavených v bytě umístěte uhlí, jedlou sodu, kávová zrna nebo citron

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.