📣📣📣 Postelové sety opět skladem! 🔥 Sleva do neděle na většinu setů! 🔥 Neváhejte, akce končí v neděli a sety rychle mizí! 👉👉👉 Nabídka zde 👈👈👈

Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Pohledový beton ovládl interiér

Vzhled našich domovů se neustále proměňuje. Někdy za to může naše psychické rozpoložení, jindy si to žádá situace. Je dobré sledovat aktuální trendy. není nutné se jimi řídit do poslední tečky, ale trocha inspirace nikdy neškodí. Tím nejnovějším je pohledový beton, všude kam se podíváš.

Trendy jdou kupředu. Většinou začnou zcela nenápadně v malém měřítku. Nakonec se nápad rozroste do obřích rozměrů. Tak je tomu i u betonu, respektive betonové stěrky.

Beton byl dlouho chápán jako materiál vhodný pouze do exteriéru. Používal se na terasy, bazény, maximálně jste mohli narazit na venkovní betonový květináč. Dnes si dobývá své místo i na takových detailech, jako jsou krytky vypínačů a zásuvek.

Pohledový beton se umisťoval na stropy či se jím zvýraznila zeď v předsíni. Byl a stále je dosti drahou záležitostí. Naštěstí se vynalezla i betonová stěrka. Tu lze aplikovat téměř na jakýkoliv povrch, pokud si jej dobře připravíte. To využívají dnešní designéři a neváhají jej zakomponovat do všech pokojů v bytě. Kuchyňské skříňky, místo obkladů v koupelně či jako dekorativní mísy v ložnici.

Skvěle se hodí i na renovace interiérů. A to i nábytku, o který jste se téměř nestarali.

Universální stěrka na mnoho povrchů

Tloušťka stěrky se pohybuje kolem 1,5 mm. Lze ji natáhnout i na sádrokarton. Navíc ji dle přání zákazníka výrobci obarví do požadovaného odstínu. Aplikace je navíc velmi snadná. Na povrch či předmět nanesete cementovou vrstvu. Po jejím zaschnutí, nanesete betonový potěr a ten následně zalakujete. Je hotovo. Lze potáhnout i sklo a části nábytku, jen je zapotřebí přidat mezivrstvu.

Vše se vyvinulo do takové podoby, že je betonová stěrka Betonepox voděodolná, a tak ji často vidíme v koupelnách a všude tam, kde dochází styk s vodou. Příjemné je, že pokud jde o renovaci, nemusíte sundávat staré obklady a stěrku přetřít přímo přes ně. Povrch se tak stává bezespárový a dobře udržitelný.

Schovejte vstup do místnosti

Designéři jej také používají pro dobrý trik. Natřou jím dveře s neviditelnou zárubní. Ty pak splynou s okolím a stávají se nerušivým elementem pokoje. Zeď pak plynule přechází ve dveřní křídlo. Působí jako tajné dveře. Pak je už jen krok k tomu, vyměnit obyčejné zásuvky za ty z betonu.

Alternativní řešení

Jak již bylo výše popsáno, beton lze již najít i na nábytku. Jenže pozor. Beton je velmi těžký. Mohlo by dojít k jeho odpadnutí a poškození dané věci. I na to "inženýři" mysleli. Imitace v podobě lepící povrchové fólie. Její výhodou je to, že se lepí z přední i všech bočních stran a chrání tak nábytek před poškozením a vlhkostí.

Velmi dobře působí, jestliže do interiéru umístíte aspoň jeden prvek z pravého betonu. Umyvadlo, mísa nebo stolek? Tady už záleží čistě na majiteli a jeho finančnímu rozpočtu.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.