Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Přineste si podzim k vám domů

Listí je vybarvuje do podzimních barev. Žlutá, hnědá a červená jsou dominantou přírody a byla by škoda si takovou krásu nezavléct do svých domovů. Vyzdobte si svůj byt a přivítejte podzim, jak se sluší a patří.

Vyčkejte na pěkný den, kdy nebude pršet a vyrazte s přáteli či rodinou do přírody na sběr materiálu. Především děti baví hledat kaštany v trávě a sbírat popadané listí do velkých kytic. Porozhlédněte se i po žaludech, jeřabinách, šípcích a pěkných větvičkách a proutcích.

Doma vše očistěte, nechte uschnout a připravte se tvořit. K ruce si nachystejte menší nožík, nůžky, lepidlo nebo tavnou pistoli, zahradnický drátek a provázky různých barev a tlouštěk.

Listí nejen šustí, ale pěkně vypadá i ve váze

Prvně si nachystejte tu kopu listí, co jste donesli. Snažte se vybírat ty nejbarevnější. Můžete je jednoduše nalepit na papír, dozdobit tužkou (třeba panenka s šaty z listů) a vystavit. Pokud si troufáte zkuste z nich vytvořit kytičku. List složíte napůl a stočíte. Pak kolem omotáváte další. Vznikne vám květ. Udělejte jich více a kytici vložte do vázy. Ta postavte na komodu a každý den se z ní těšte. Krásná podzimní vazba. Listy také můžete použít na obtisky.

Pěkný věnec ozdobí každé dveře

Větvičky si svažte do požadovaného tvaru. Ty ohebnější do kruhu či oválu, ty pevnější zase do čtverce. Použijte na to provázek anebo drátek. Věnec z kaštanů, žaludů či skořápek, nemá každý soused. Takto připravený podklad pak dozdobte dle chuti, nálady a vkusu.

Vytvořte trs z listů, do středu vložte plod šípku a máte netradiční květ. Vytvořte velkou mašli třeba z kárované stuhy a umístěte ji do spodní poloviny. Držte se pak pravidla, že stačí ozdobit jeden roh nebo stranu. Věnec pak zavěste na vstupní dveře ať vítá všechny příchozí. Pokud se vám nechce zatloukat hřebík do rámu dveří, stačí jej opřít o stolek v předsíni.

Kaštanové dekorace jako ochrana proti pavoukům

Z kaštanů se dají vykouzlit krásné svícny. Nasypte je do zavařovací sklenice či jiné dózy a nahoru umístěte čajovou svíci. Nejen, že to hezky vypadá, ale vůně kaštanů provoní celý byt a jako bonus odpudí pavouky. Takže tip pro všechny arachnofobiky. Pro intenzivnější aroma některé z nich rozkrojte.

A jako poslední dekoraci uvedeme klasiku. Zvířátka z plodů, mechů, dřívek a listů. Pomocí špejlí, tavné pistole a provázku vyrobte s dětma anebo klidně sami různá zvířátka, příšerky a postavičky. Díky lepidlu lze jít i do výšky. Užijete si spoustu zábavy a vytvoříte krásné dekorace. Pokud je umístíte na okno, bude na ně pěkně svítit sluníčko. Jestliže se děti rozšoupnou s množstvím, podarujte babičky.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.