Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Pár důležitých poznatků o vybavení domácnosti

Cítíte chaos a skličující pocity, když vejdete do vaší domácnosti? Na vině může být pouze špatně zvolené barevné schéma. Jak se cítit harmonicky a klidně? To se dozvíte v dnešním článku.

Výzdoba a design domu hrají nemalou roli - vyvolávají různé pocity a také emoce. V některém domě se můžete cítit chladně, v jiném se zase vaše srdce naplní klidem a radostí, v dalším můžete cítit nervozitu a sevření, což vás nutí ihned odejít. Nesmíme tedy zapomínat na to, že domov je místem pro klid a řádný odpočinek po celodenním shonu. Tudíž záleží jen na vás, jak se ve vašem domě budete cítit a jak jej co nejpohodlněji a nejpříjemněji dokážete zařídit. Abychom vám tuto práci o něco více usnadnili, připravili jsme pro vás několik nápadů, které je potřeba zvážit při zařizování či změně interiéru.

Barvy na zdi

Barvy  v interiéru, hrají velmi důležitou roli. Mnohem více, než samotný výběr nábytku. Proto bude důležité nad výběrem barvy patřičně popřemýšlet a brát v úvahu všechny lidi žijící ve vašem domě.

  • Pro obývací pokoj použijte teplou barvu. Je to místnost, kde se celá rodina snad každý den schází, a proto, byste se měli cítit co nejpohodlněji. K tomuto barevnému kroku vám pomůže bílá barva s osobitými doplňky, nebo béžová či šampaňská barva, která je běžně vídána v pocitově harmonických obývacích pokojích. Tyto barvy v lidech nevyvolávají pocit neklidu a duševní nepohody. Naopak, působí hřejivě a blahodárně.
  • Ložnice většinou mají barevné schéma podle toho, komu patří. Proto je i zde důležité se dozvědět, jakou barvu zdí si dotyčný přeje mít ve své svatyni klidu. Pro klid a dobrý spánek se doporučuje uklidňující levandulová barva, zelená či blankytně modrá. Pokud se vaše dítě rozhodne pro růžovou barvu, nemalujte touto barvou všechny zdi, ale pouze jednu zeď - klidně tu největší, a zbytek místnosti nechejte na bílo. To stejné platí i u chlapců, pokud chtějí mít v pokoji tmavší modrou, využijte pouze jednu zeď.
  • Kuchyně a jídelny jsou od nepaměti místem, kde si vychutnáváte své zdravé a pro všechny členy domácnosti velmi důležité jídlo. Asi by vám jídlo nechutnalo a necítili byste se uvolněně v místnosti vymalované například rudě červenou či černou barvou. Proto doporučujeme tyto dvě místnosti ponechat ve svěží barvě, jako jsou bílá, oranžová či žlutá, která podporuje chuť k jídlu.

Dost už bylo barev, podívejme se na nábytek a dekorace do těchto důležitých místností.

Taky vám přijde, že není nic nudnější, než prázdná a holá zeď? Co tedy s takovou zdí udělat, a jak přivodit úsměv na tváři každému kdo do takové místnosti vejde? Myslíme si, že velmi jednoduše. Jak tedy? No, velmi efektivně a jednoduše pomocí tapety. Do dětského pokoje můžete naproti barevné zdi nalepit krásnou tapetu s oblíbenými pohádkovými postavičkami, nebo s barevnými geometrickými tvary. Obývací pokoj by měl být spíše obecnější, a proto byste zde měli raději zvolit přírodní motivy, které jsou uklidňujícími stimulátory snad pro každého z nás.  Láska k přírodě či dokonce k přírodě v exotických krajinách, jistě okouzlí každého. Vyzkoušejte na jednu zeď nalepit tapetu s velkými zelenými listy, nebo klidně i s nějakou zvěří.

Koberce a záclony?

Pro harmonický a hlavně osobitý domov, který vás zahřeje u srdce, jsou koberce a záclony nepostradatelné. Nemluvíme o těžkých, hutných perských kobercích, které byly akorát lapači prachu, ale mluvíme o kusových kobercích, které nejenže vytvoří krásný prostor a doplní estetickou stránku místnosti, ale také dokážou rozdělit prostory. U záclon platí to, že bychom se měli držet bílé barvy. Zde nezáleží na barvě zdi. Jednoduše, bílá záclona dokáže opticky zvětšit prostor a místnost tak nepůsobí prázdně.

Nábytek

Nábytek je důležitá součást domu. Je to rys, který definuje celkový design. V dnešní době nemusíme mít ve své domácnosti pro vícečlennou rodinu obrovskou rohovou sedačku, která bude hlavním středem pozornosti, ale můžete svůj obývací pokoj vyšperkovat mnohem lepším způsobem i pomocí více pohovek. Můžete koupit dvě pohovky, které umístíte naproti sobě a do čela naproti televiznímu stolku umístíme křeslo. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv nábytek, který vás bude těšit, držte se určitého barevného schématu, které na vás i ostatní členy domácnosti nebude působit skličujícím dojmem, ale naopak na vás bude působit harmonicky a klidně.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.