📣📣📣 Postelové sety opět skladem! 🔥 Sleva do neděle na většinu setů! 🔥 Neváhejte, akce končí v neděli a sety rychle mizí! 👉👉👉 Nabídka zde 👈👈👈

Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Přivítejte podzim pořádnou reorganizací domova

Počasí je na draka a my začínáme trávit více času uvnitř nežli doma. S tím se pojí i vnitřní zábava. Nelze celé dny sedět na gauči a sledovat televizi. Máte prostor na tvorbu a hraní si s dětmi. A také na pořádnou reorganizaci vaší domácnosti.

Podzim sílí a my začneme trávit více času uvnitř než venku. Nyní je tedy ten správný okamžik na to, si doma pořádně uklidit. A tím není myšleno vysát, vytřít podlahu, vydrbat kachličky a umýt okna. I když i tyto činnosti jsou důležité čas od času důkladně udělat a pár rad jsme vám již přinesli. V tomto článku si však přečtěte, jak uklidit domov. Tedy uspořádat vše na své místo. Jde o to, dát věcem řád, řadit je smysluplně a stejné kategorie mít u sebe.

Není nic horšího než mít kosmetiku roztahanou v zásuvkách všude po bytě, oblečení skladovat ve skříni na chodbě, v ložnici a ještě v pytlích na půdě, protože „co kdyby někdy třeba náhodou”, že ano a pak jsou tu věci jako dopisy, fotografie, knihy, krabičky, ozdobné sáčky, šperky, nářadí a další nezbytnosti. Už jste se v tom výčtu ztratili? Tak přesně tento pocit musíte mít vždy, když doma něco hledáte. Je třeba dát věcem řád a pořádně provětrat každý kout. Uvidíte jak dobře a harmonicky se budete cítit i ve chvílích, kdy bude venku sychravo.

Inspirujte se třeba Japonskem

Jako inspiraci si můžete vzít třeba Japonku Marii Kondo, která je pověstná svou technikou, jak udržet pořádek. Avšak nejen ona hlásá, že pokud je nepořádek v domově, máme jej i v hlavě a následně v životě. Podívejte se do svého okolí. Jak to vypadá u nejlepší kamarádky, rodičů, sousedky, kam chodíte pravidelně na kávičku a uvědomte si, zda je vždy uklizeno.

Většina lidí zkrátka úklid nesnáší. Není to aktivita, kterou by každý vyhledával. Nic si z toho nedělejte. Jsou mnohem důležitější věci na práci. Proto je fajn uklidit, ale jednou a pořádně. A pak tento stav udržovat. Tedy když už si uděláte pořádek na psacím stole, koukejte ho zase nezaplnit, to samé platí o uložení oblečení.

Hromadný úklid

Jak na to? Berte to postupně, ale systematicky. Tedy prvně se vrhněte na pověstné skříně přání a tužeb a také nenávisti. O čem je řeč? Šatník je tvořen desítkami věcmi, ale pouze 30 % z nich pravidelně spatřuje slunce. Takže nekompromisně z něj odstraňte vše, co nenosíte. Tím jsou myšleny i malé džíny, do kterých hubnete druhu zimu, i ten šátek od manžela, který se vám k ničemu nehodí. Uvidíte, že budete mít najednou prostoru. Poté však vše zbylé dobře uložte. Rozumné a přehledné je ukládání dle barev, motivů, velikostí. Používejte krabičky, popisovače, vakuové pytle na příliš rozměrné zimní kabáty. Hlavně, jak již bylo řečeno na startu, snažte se dodržet koncept, že stejné kategorie mají být u sebe. Takže šály nemějte v předsíni a v ložnici, ale zvolte jen jeden pelíšek, kde budou vždy po ruce.

Tento postup opakujte se vším. Knihy, drogerie, kuchyňské náčiní, dekorace, textilie. Jedinou výjimkou mají předměty s citovou vazbou. Tím jsou myšleny fotografie, různé obrázky a výtvory dětí, sošky po rodičích atd. Jestliže by vám duše plakala, pokud by daný předmět opustil váš domov, nechejte si jej. Jen je hezky uložte. Existují krásná fotoalba, složky a boxy, do kterých si vzpomínky zasaďte.

Tak máte uklizeno. Skutečně uklizeno. Nyní je vidět potencionál bytu, váš vkus, lépe se vám dýchá, mysl je klidná. Nyní jste doma.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.