Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Svůj byt zařiďte podle toho, ve kterém měsíci jste se narodili

Občas si člověk neumí sám poradit. Pak je dobré požádat o radu. Pokud nevíte, do jakých barev odít svůj domov, můžete se zkusit řídit dle rad, která jsou pro každé sluneční znamení jiná. To co se líbí vahám, zase nemusí vyhovovat vodnářům. Přesvědčte se sami.

Ne všichni mají vkus nebo představu o tom, zda k sobě věci ladí a vzájemně se doplňují. Velkým problémem je preference barev v interiéru. Pokud se jedná o výběr dominantního odstínu, není to takový problém. Ten nastává ve chvíli, kdy se přiřazují další, vedlejší barvy.

Vhodnou pomůckou by mohlo být, vybrat paletu barev dle vašeho slunečního znamení. Je známo, že to v jakém jste narozeni měsíci, ovlivňuje vaši osobnost. Ať už astrologii věříte nebo ne, za zkoušku nic nedáte. Určitě je dobré, se aspoň inspirovat. Třeba získáte jiný úhel pohledu, který vás doposud nenapadl.

Rady podle jednotlivých znamení

Beran - Za tímto označením se skrývá temperamentní, živá osobnost. Ten jehož je všude plno a hlavu má tvrdou jak palice. si nejlépe oddechne v domově plném jemných pastelových barev. Pokud se takový člověk obklopí žlutou, oranžovou a růžovou, bude relaxovat již ve dveřích bytu.

Je to dáno tím, že potřebuje uklidnit svou mysl a tep života, který jinak vede. Občas je dobré zpomalit a kde jinde, než doma v obývacím pokoji na žluté sedací soupravě pod růžovou dekou.

Býk - Další sluneční znamení horoskopu. Býk je člověk, který má rád svou pohodu. Tedy miluje pohodlí, unikátní kousky v interiéru, takže největší radost mu uděláte starožitným stolkem, a proto miluje zemité tóny hnědé, jantarové a barvu medu. U něj doma je vždy teplo a útulno.

Blíženci - O nich se tvrdí, že to jsou dvě osoby v jednom těle. Ve výsledku je takový člověk neustále akční, a to nejen tělem, ale i v mysli. Stále nad něčím přemýšlí a jeho myšlenky jej odvádí od reality. Občas může být takový život velmi těžký a náročný. Proto jej pro něj ideální interiér v barvě slunce. Žlutá mu dodá potřebnou dávku optimismu a nové energie do žil. Také milují přírodní prvky a scenérie. Tapeta s motivem lesa, bambusové rohože, dřevěný nábytek a další. Tedy světlé barvy a interiér spjatý s přírodou.

Rak - To jsou skuteční rodinní milovníci. Ta je pro ně na prvním místě a potřebují, aby se u nich cítila příjemně. Preferují pohodlí, čistotu a jednoduché linky. Při výběru barev u tohoto znamení sáhněte po odstínech moře. Tyrkysová, světle modrá a modrozelená a bílá. Raci jsou něžní. Dokonale se k nim hodí květinové vzory. Nemusíte se bát použít je i na velkých plochách. Sedací souprava, povlečení, koberec pod konferenčním stolem. Tam všude můžete uplatnit květiny a dané barvy.

Lev - Pod tímto názvem si jistě představíte hrdého, důstojného člověka. Je to přece král všech zvířat anebo také známý lev salónů. Miluje kvalitu a potrpí si na výstřednost. Najdete u něj spoustu svíček a stolních lamp. Nejvíce mu vyhovuje bílá výmalba. Působí čistě a honosně.

Někdy je však třeba se odvázat a popustit uzdu fantazie. Zde, třeba v herním pokoji, se vůbec neostýchejte a vymalujte zdi královskou fialovou barvou.

Panna - Ty přináší teplo domova, kamkoliv přijdou. Rády kombinují bílou s hnědými odstíny. Občas přidají i krémovou a béžovou. Jednoduše velmi světlé barvy a kontrastní teplé zemité tóny. To činí jejich domovy velmi přívětivé. Také se rády obklopují přírodními materiály a naopak zavrhují studený kov. Podzim je nejspíš jejich nejoblíbenější roční období.

Váhy - Zrovna tito lidé mají od hvězd do vínku nadělen smysl pro detail. Jejich domovy jsou vskutku krásné. Naaranžované, vše na svém místě. promyšlené do poslední vázy na polici a posledního hrnečku v kuchyni. Okna bývají olemována záclonami, protože bez nich to zkrátka nejde. Obklopují se velkým množstvím květin. Ať už těmi živými anebo třeba na obrazech. Nejlepší barvou pro ně představuje zelená a celá její paleta odstínů.

Štír - Je docela komplikovaný. Podobně jako je tomu u již zmíněných blíženců, i zde se bije několik emocí a vlastností. Osoba narozená v tomto znamení je velmi vášnivá, smyslná, ale i svědomitá. Potřebuje tedy uklidnit. Ač to pro někoho bude překvapující, takovou vhodnou barvou je fialová a červená. Jen je potřeba zvolit ten správný tón. Pak nebude působit agresivně.

Střelci - Svůj volný čas rádi vyplňují nějakým sportem či adrenalinovým zážitkem. Jsou to velmi akční lidé. Doma je nezbytné, aby si oddechli a nabrali síly na nový den. Do jejich domovů tedy propašujte spoustu zeleně a přírodních materiálů. Umístěte je do úrovně očí. Kuchyňské skříňky, tapety, rolety apod.

Na zdi a nábytek pak použijte chladné barvy modré a zelené. Psychicky zpomalí rychlé tempo střelce.

Kozoroh - Dalo by se říci, že miluje osvědčenou klasiku. Dřevo, kámen a kov. To přežije celé generace. Jsou to rozvážní lidé, kteří nesnáší změny. U nich skutečně nečekejte, že co 5 let kompletně předělají bydlení. Jejich domov bude hlavně prakticky, snadno udržitelný a nadčasový. Potěšíte je rustikálním či industriálním stylem, které všechno do puntíku vyznačují. Jistě není překvapením, že u nich nic nezkazíte klasickou bílou výmalbou. Pokud však chcete trochu oživení, přihoďte tu a tam pastelovou barvu.

Vodnáři - Ti si jdou vlastní cestou. Nenechají si do ničeho moc mluvit. Každopádně mají rádi prostor, a tedy vzdušné prostředí. Bílá, šedá a vše podtrženo světlem. Jsou jistě největšími spotřebiteli LED pásků a žárovek. Nasvětlení dodává interiéru úplně jiný rozměr. Pokud byste chtěli potěšit jejich ducha, vymalujte jejich oblíbený pokoj zářivou žlutou. Ta je přitahuje. Vlévá jim optimismus do žil.

Ryby - Vodní živly, které milují vše čisté a průzračné. Nesnažte se do jejich života přinést divoké vzory nebo extravagantní barvy. Pochodíte jedině s bílou a barvou moře. Zapomeňte na syntetické umělé materiály. To se k rybám zkrátka nehodí.

Nejvyšší čas, udělat to správně

Možná jste na spoustu uvedeného už přišli sami, tak nějak intuitivně. Život vás naučil, co se vám líbí a co ne. Avšak nikdy není pozdě na změnu. Pokud se necítíte ve svém domově dobře, rozhlédněte se a porovnejte s našim textem. Třeba sami pochopíte, co je špatně.

Je nám taktéž jasné, že uvedená doporučení lze nejjednodušeji aplikovat na byty, kde žije jeden člověk, tzv. single. V páru je to již těžší. Tam vám nezbyde než přijmout určité kompromisy.

 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.