📣📣📣 Postelové sety opět skladem! 🔥 Sleva do neděle na většinu setů! 🔥 Neváhejte, akce končí v neděli a sety rychle mizí! 👉👉👉 Nabídka zde 👈👈👈

Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Barvy v interiéru, mohou dramaticky ovlivnit naše emoce

Barvy v interiéru, mohou dramaticky ovlivnit naše emoce

Znáte ten pocit, když vejdete do místnosti a ihned se cítíte klidnější, nebo naopak nervóznější? Zřejmě si to někdy neuvědomujete, ale interiérové barvy mohly dramaticky způsobit vliv na vaši náladu. Následující větě možná neuvěříte, ale některé barvy byly zkoumány již v dávných dobách. Barevné schéma totiž ovlivňují mnohé, zejména naše myšlenky, zdraví, chování, pocity a emoce. Barvy v interiéru jsou mnohem více, než pouhé vymalování zdí. Pokud se chystáte na líčení vašeho interiéru, pomůžeme vám, jak vytvořit emocionálně zdraví domov a odhalit záhadnou psychologii barev s pomocí Christophera Grubba.

Očima odborníka

Během několika let výzkumu, odborníci v čele s Christopherem Grubbem zjistili, že různé barvy ovlivňují naše podvědomí a mnoho dalšího. A nejen to, barevnost vytváří štěstí a smysl pro dobrodružství. Je velmi jednoduché rozhodnout se, že právě teď chcete vymalovat interiér nějakou barvou, ale mnohem složitější bude, zjistit kde začít a jakou barvu zvolit. Při nahlédnutí do barevné paletky s odstíny se můžete cítit mírně v rozpacích. Nepropadejte rozpakům, nápověda může být blíže, než si myslíte. Podle mnoha odborníků stačí otevřít dveře do vaší šatny a podívat se, jakými barvami jste obklopeni. Ještě dříve, než se vydáte do obchodu pro vámi zvolenou barvu, proveďte krok zpět a položte si otázku, jak se v dané místnosti chcete cítit.

Srdce domova - kuchyně

Kuchyně je srdcem domova. Je to místo, kde začínáte svůj den a kde se setkáváte se zbytkem rodiny. Pokud rádi vaříte, vybírejte z odstínů žluté nebo červené. Tyto dvě inspirativní barvy vyvolávají pocit chuti k jídlu a vášně. Červená nebo žlutá bude na vás blahodárně působit, i když se vracíte domů vyčerpaní, obzvláště pokud přidáte do místnosti zelené rostliny a měděné pánve.

Obývací pokoje a chodby

V obývacím pokoji doporučujeme použít relaxační světlejší hnědou s béžovými tóny. Tohle barevné schéma žádného člověka nerozčílí, ani emočně nevyčerpá, právě naopak. Tyto barvy povzbuzují lidi ke komunikaci a uvolnění. Pokud chcete, aby hosté ihned po otevření dveří cítili vřelé uvítání, aniž by překročili práh, použijte teplé tóny barev, jako jsou žlutá a oranžová.

Místo pro zasloužený odpočinek - ložnice

Myslete na to, že barvu, kterou zvolíte do vaší ložnice, uvidíte jen vy a vaši blízcí. Zajisté se chcete cítit uvolněně a klidně, proto volte barvu fialovou, modrou nebo zelenou. Fialová barva vás lapí do svých luxusních, elegantních, smyslných a romantických spárů. Pro zvýraznění jejího akcentu použijte bílé dekorace a polštáře zdobené levandulovými květy. Modrá barva vás uklidní a přispěje vašemu zdraví. Sníží krevní tlak a srdeční frekvenci. Je důležité, abyste vybírali ze světlejších tónů modré. Tmavá modrá působí spíše ponuře. Ve spojení s teplými odstíny nábytku a pleteninami, bude vaše ložnice vypadat úchvatně a v horkém období, se budete cítit chladněji. Ch. Grubb doporučuje tento lehký tón barvy použít i v malých prostorech, jelikož modrá dodává pocit většího prostoru. Pokud máte stresující zaměstnání, nebo chcete zvýšit svou plodnost, zelená bude jako určená pro vás a to díky uvolňujícím vlastnostem, které v sobě zelená barva ukrývá.

Jídelna

Bílá barva s červenými doplňky může skvěle fungovat ve formální jídelně. Obzvláště pokud k tomuto barevnému schéma přidáte zelené dekorace a rostliny. Bílou můžete použít všude tam, kde si přejete zvýraznit kontrast, svěžest, čistotu a vzdušnost.

Koupelna

Vana či sprcha je pro mnohé na konci dne relaxačním místem v domě. Z tohoto důvodu doporučujeme kombinace teplých a bílých barev. Volte barvy zelené modré nebo tyrkysové.

Všeho moc škodí

Vždy bude lepší, když se budete držet tohoto pravidla a omezíte počet vymalovaných zdí jednou barvou, na jednu až tři zdi v jedné místnosti. Vymalovaný celý pokoj jedinou barvou, může působit přeplněně.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.