📣📣📣 Postelové sety opět skladem! 🔥 Sleva do neděle na většinu setů! 🔥 Neváhejte, akce končí v neděli a sety rychle mizí! 👉👉👉 Nabídka zde 👈👈👈

Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Tapety jsou opět v kurzu

Jistě i vy jste zaznamenaly jednu důležitou věc. Fotky v časopisech o bydlení jsou barevnější. Zdi už nehrají pouze barvami, ale i obrazy a vzory na větších plochách. Řeč je o tapetách. Dříve zatracované, dnes vychvalované. Dodají kouzlo a podtrhnout originalitu.

Stejně jako v módě i v designu se věci dostávají do koloběhu. To, co bylo v jeden čas normální, o dvacet let působí jako retro. A o dalších deset let později se to tváří, že se přišlo na něco zcela nového. Jak to funguje. Vezměte starou klasiku a zkuste ji použít v moderním světě. Tak je to i s tapetami.

Dříve se tapetovali celé pokoje. To je skutečně přižitek. Dnes se tyto dekorační prvky instalují pouze na jednu zeď, anebo se tím zvýrazní pouze důležité místo, třeba umístění postele v prostoru.

Hlavní společenská místnost prokoukne

Dá se použít i jako zvýrazňující prcek v obývacím pokoji. Profesionálové tapetují celé zdi právě za onou pohovkou. Ukotví ji tak v prostoru a dodají na ni důraz. Místnost se stává dramatickou. Jestliže ještě navíc přizpůsobíte barvy a vzor, trefíte se do černého. Pomůže vám to k dolazení prostoru. Poskytnete tak hloubku a jeho osobnost.

Dodejte charisma místu svého spánku

Dalším místem, kde se dnes tapety používají je ložnice. V podstatě jde o stejný výše vypsaný princip. Vytapetovaný pruh zdi za čelem postele ukotví nábytek. Někdy nahrazuje i samotné čelo. Ruku na srdce. Doby, kde se nad dvojpostel věšel svatební obraz, anebo vyobrazení nějakého křesťanského motivu jsou tytam. Tapeta v barevném odstínu postele poskytne pěkný pohled již při vstupu do této místnosti. Obvykle tam bývá holá zeď. V lepším případě hezký obraz nějakého umělce anebo akt paní domu.

Tapetou lze nahradit obklad

Zapovězeným místem k tapetování byl prostor kolem kuchyňské linky. Dnešní úprava povrchů a moderní materiály však nebrání ozvláštnit ani tato zákoutí. Květinové vzory, asbtraktní motivy i jednoduché linie. To vše lze dnes instalovat na zdi kolem kuchyňské linky. Lze je jednoduše omývat. Nemusíte se tedy bát jejich poškození.

To samé platí o koupelně. Dnešní imitace kamene a obkladů umožní si skutečně vyhrát s interiérem i vaší oázy klidu. Snadno se tak tapeta stane dominantou celé místnosti. Její správné umístění podtrhne celý prostor. Nebojte se ani různých barevných kombinací.

Popusťte uzdu fantazie a přivítejte změny

Tapety si opět vydobyly své místo na světě. Nelze je srovnávat s těmi, které lepili naši otcové. Ty dnešní jsou uzpůsobené pro náš svět. Nebojte se experimentovat a pusťte je i do vašeho bytu. Budete překvapeni, jak dobře to pokoj oživí. Jídelní kout bude rázem veselejší, postel útulnější a zrcadlo v předsíni se již nebude ztrácet na holé zdi. Jsou také skvělým pomocníkem při zařízení nájmu či pokoje na koleji.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.