Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Tipy a triky k rychlé obnově bydlení

Opotřebovanost, stáří, neoriginalita, okoukanost. To jsou nejčastější důvody pro výměnu nábytku a rekonstrukci bytu. Avšak ne vždy se musí jednat o velké zásahy, aby byl pokoj vylepšen a problém odstraněn.

Každý domov čas od času potřebuje nutnou rychlou opravu. Takovou, co zahladí stopy, ale nepoloží rodinný rozpočet. Ne vždy je nutné nahazovat nové omítky a bourat celé kuchyňské linky. Někdy stačí přetřít nábytek, zahladit díry ve zdi a nalepit tapetu. Pár kosmetických oprav dokáže divy. Protože věřte, že i u vás doma se najde nějaká maličkost či nedostatek, co potřebuje opravit, vrátit do původního stavu. Používáním se věcí opotřebují a stáří také udělá své. 

Od velkých po malé, ty budou brnkačka

Při takové malé opravě či rekonstrukci je dobré začít od těch největších problémů. Ty vás pak budou motivovat k řešení těch menších. Takže si vyberte nejvíc zatěžovanou místnost a tu zvelebte. Často je to předsíň anebo kuchyně. Místnosti, kde krom lidského faktoru má velký vliv i počasí, děti, domácí mazlíčci a vlhkost. 

Zrovna taková kuchyň je skvělá k rychlé opravě samolepícími tapetami. Ty nadělají hodně parády a jsou tou levnou variantou. Pokud nemáte peníze na kompletní přeměnu, ale stávající stav vás dohání k šílenství, zakročte. Dvířka polepte a vyměňte úchyty za nové. Lze polepit i stěnu za linkou. Omyvatelná tapeta je přímo zázrak. Hodně pomůže i reorganizace kuchyně a její vyklizení od zbytečného. Nakupte úložné systémy. Vše tak bude po ruce a vám bude připadat, že máte novou linku.

Nelze vyleštit, překryjte to obrázkem

Různé tapety a samolepky oceníte i na pokresleném a poškrábaném nábytku. Zvířata si o váš oblíbený stolek brousí drápy a zuby a dětský stůl v pokoji už taky hodně zakusil. Nakupte pěkné samolepky a to, co nepustí pod dávkou lihu, zalepte.

Starý nábytek, nehodící se skříň, okoukaná komoda. Vše postrádá punc novoty a originalitu. Pokud je daný kus v pořádku, jen nezapadá do vaší momentální nálady života a konceptu pokoje, lze jej také snadno polepit či přetřít. A co je hlavní, nemusíte lepit jen vnější povrch. Co takhle se jednou zaměřit na vnitřek policové sestavy?

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.