Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Levná a radikální změna koupelny velmi jednoduchým způsobem

Toužíte udělat radikální změnu ve vaší staré koupelně, ale nemáte navíc několik desítek tisíc? Nevadí! Máme pro vás seznam několika nápadů, které jsou levné a na první pohled dokáží koupelnu změnit k nepoznání.

Podle jedné Švédské studie, je osvětlení a správná barva v koupelně nejdůležitějším a nejhlavnějším krokem, který musíte při zařizování či rekonstrukci udělat. Změna osvětlení je velmi snadná a navíc v nemalé míře dokáže ovlivnit vaši náladu či dokonce zvětšit malou koupelnu.

Vyměňte stará nelichotivá světla, která vaši kůži osvětlují neatraktivními stíny, za nové LED světlo s teplým tónem. Jakmile budete mít zvolené správné světlo, přemýšlejte nad barvou tohoto prostoru. Vybírejte světlé barvy pro velké plochy, jako jsou stěny a tmavé, výrazné tóny barev zvolte pro akcentní doplňky. Jestliže jste připraveni, přečtěte si několik rychlých a především levných nápadů na změnu jakékoli koupelny.   

Samolepící fólie

Máte staré a nemoderní dlaždičky, které prahnou po záměně, ale jejich výměna z nějakého důvodu nepřichází v úvahu? Potom tedy sáhněte po samolepících fóliích se vzhledem kachliček. Snadno se instalují a navíc vypadají velmi reálně, a také se lehce umývají - snad mnohem lépe, než samotné kachle. Nejlepší na tomhle refresh kroku je, že kdykoli vás fólie vzhledově přestane bavit, můžete ji jednoduše vyměnit či odstranit a původní kachličky zůstanou nepoškozené - ideální pro rychlé a levné oživení koupelny.

Změna vybavení

Dalším levným a jednoduchým způsobem bude změna drobného vybavení. Vyměňte zásuvky, držáky na ručníky u umyvadla, háčky na osušky, držák pro toaletní papír, prádelní koš a jiné detaily. Výměna tohoto malého vybavení bude stejně jednoduchá jako odšroubování a odstranění nepoužívaného vybavení a zbytečného nepořádku v této nejmenší místnosti v domě. Pokud chcete mít vše rychle a dokonale hotové, přemýšlejte už u samotného výběru drobného vybavení. Ujistěte se, že nové otvory pro šrouby budou sedět s těmi starými, abyste nemuseli být zdržování vrtáním nových otvorů a sádrováním starých děr.

Vylepšené skladování

Tato změna už je tedy o něco dražší, ale stojí za to. Organizovatelnost, a to především v malé koupelně okamžitě oživí celkový vzhled. Přemýšlejte, jak vylepšit stávající úložiště. Především pokud je koupelna menších rozměrů. Můžete přidat nástěnnou skříňku, která ušetří podlahový prostor například pro prádelní koš a vizuálně zvětší prostor. Jako další levnější způsob změny a oživení vzhledu můžete využít: police nad pračku - ideální pro uložení ručníků, a větší obdélníkové zrcadlo se světlem, které taktéž pomůže zvětšit prostor.

Závěr

Doporučujeme vyhýbat se zbytečným dekoracím jako jsou různé košíčky s kamínky, svíčkami a jiné. Snažte se i košíčky s make-upem schovat do nějaké skříňky. Celkově se snažte vzhled koupelny udržovat organizovatelný a uspořádaný. Doporučujeme použít zásobníky na tekuté mýdlo ve stejné barvě jako jsou kachle či fólie na zdech. 

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.