Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Tipy a triky na pěkně zařízený byt k pronájmu

Kdo vlastní nemovitost, má napůl vyhráno. Lidé často nakupují menší byty a ty pronajímají. Drží je tak pro své děti, aby měli něco do začátku, až jednou dospějí. Jak však takový byt zařídit, aby si jej lidé chtěli pronajmout, ale vám to nezruinovalo peněženku a nespolklo všechny úspory v budoucnu.

Nájemní byt je ten, který dáváte jako majitelé k dispozici cizím osobám k užívání. Pomocí smlouvy máte ošetřené právní vztahy. Nájemci musí byt udržovat, vy naopak zase dbáte o jeho funkčnost. Vaším prvním úkolem je však byt připravit, aby lahodil oku a zájemci se hrnuli. Z pronájmu vám totiž plynou peníze, které využíváte ve svůj prospěch. Aby však byl byt funkční, pěkný, bezpečný, a hlavně podle norem, musíte nějaké finance investovat. Sami nájemci si určitě sami ověří, že je vše tak jak má.

Bez puštění koruny to zkrátka nepůjde. Ne všichni mají štěstí, že koupený byt je bez nutnosti oprav. Spíše je tomu naopak. Třeba panelové byty jsou dnes nevyhovující svým uspořádáním a vizáží.

Věci, které je nutné upravit, změnit a vybudovat při přípravě nájemního bytu

Pokud se má v bytě dobře bydlet, je třeba se podívat na nemovitost komplexně. Zkontrolujte revize, mrkněte na elektřinu a plyn a zda funguje topení. Podívejte se i na všechny okna a dveře, těsnění a zda nekapou kohoutky. Pokud jde o malý problém, opravte jej. Jestli už je to na výměnu jednejte, dokud v bytě nikdo nebydlí. Jsou však věci, které musíte upravit za každou cenu.

  1. Dispozice – Dříve se moc neřešilo, jestli na sebe místnosti logicky navazují. Hlavně že se dalo vše vedle sebe naskládat. Však lidé si zvyknou a nějak si poradí. Dnes už by vám do takového bytu nikdo nechtěl jít, když ví že o dva domy dál je byt dle moderních požadavků. Pokoje na sebe musí navazovat. Ložnice je blízko koupelny, obývací pokoj zase u kuchyně. Často se pokoje prohazují, propojují, aby se docílilo kýženého efektu. A věřte, že se tato práce navíc vyplatí.
  2. Podlahy, podhledy, stěny – Zkontrolujte všechny plochy. Jsou odřené, drolí se, vržou a mají nerovnosti? Pak je třeba je udělat nově a pořádně. Podlahu vyrovnejte a položte takovou podlahovou krytinu, která je odolná oděru, má dlouhou životnost a dobře vypadá. Takové je třeba PVC nebo marmoleum. Jestli počítá s myšlenkou, že ji časem vyměníte za jinou, můžete směřovat k laminu a vinylu. Stropy je dobré snížit a s tím i byt odhlučnit. Sousedé vám poděkují a vy si ušetříte zbytečností stížnosti z okolních bytů na hlučné děti vašich nájemníků. Také stěny si zaslouží minimálně nový nátěr. Držte se spíše při zemi a volte bílou výmalbu. Pokud chcete stěny ozvláštnit volte nálepky, linky a pruhy v neutrálních barvách.
  3. Kuchyně a koupelna – V pronájmu lidé často požadují mít plně vybavenou koupelnu a kuchyň. Volte spotřebiče a sanitu ověřených značek. Hlavně musí mít možnost běžných funkcí. Určitě je nutností zakoupit lednici, pračku a myčku. Toto je nesmrtelné trio, které platí za běžný standart.

Je nutné nájemní byt vybavit nábytkem?

Určitý hrubý základ by tam být měl. Zajistí to rychlejší nabídku pronájmu. Takže zakupte vybavení v neutrální barvě a dekorace nechte na osobách, které tam budou žít. Budou se tak lépe chovat k celému bytu, protože jej budou mít více rádi a považovat jej, za svůj domov. Sedací souprava, jídelní stůl s židlemi, televizní stolek, šatní skříň a postel. To je hrubý základ. Nemusí jít i drahé kousky, hlavně aby tak působili.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.