Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Tvoříme Maxidomov

Do každého pokoje jiná podlaha?

Co vše dělá domov domovem? Říká se, že pověstné teplo dokáže dodat dobrá kuchyně, příjemná atmosféra a milující rodina. My k tomu ještě připojujeme hezké prostředí. A to je tvořeno z mnoha součástí. Jendou z nich jsou i podlahy. Ty člověk vybírá na celý život. Nepodceňujte jejich výběr.

Jdete poprvé do bytu. Na co se zaměříte, co budete sledovat? Nejspíš si všimnete, jak mají zařízenou předsíň, co jim leží na stole a zda je sedací souprava pohodlná. Jakmile se usadíte, máte čas na detaily. Je zcela jasné, že budete zkoumat, jakou podlahu mají položenou. Ta totiž tvoří velkou součást celého prostoru. Dotváří celkový dojem. A dá se říci, že každému na tom záleží. Jistě i vám se líbí představa, že je u vás doma hostům příjemně.

Podlaha se kupuje taková, aby dlouho vydržela. Rozhodně se nemění po pár letech, jako tomu bývá třeba u křesel, konferenčních stolů a všelijakých doplňků. Podlahová krytina se tedy musí volit s ohledem na to, kde bude instalovaná. V dětském pokoji většinou majitelé určují jiné preference než je tomu v kuchyni.

Myslete ve větším horizontu

U výběru podlahové krytiny platí jednoduché pravidla. Volte nadčasové vzory a materiály. Raději si připlaťte za kvalitu a to, co skutečně chcete. Není dobré se pak při každém úklidu rozčilovat, že musíte použít speciální hadr a při každém stolování trnout při vylitém pití. Dětem by se také nemělo nic stát při hraní na zemi a neměly by prochladnout.

Materiál do místnosti volte na základě toho, jaký druh vytápění bude použito. Podlahové vytápění je nutno roznést po celé ploše pokoje a to některé krytiny neumožňují.

Kritéria výběru:

  • Zdravotní nezávadnost
  • Hygieničnost
  • Odolnost
  • Barevná stálost
  • Nadčasovost
  • Voděodolnost
  • Snadná údržba

Každá místnost má svá specifika

Jak již bylo zmíněno, každé prostředí chce to své. Tedy v kuchyni je nezbytné, aby byla odolná a voděodolná. Při porcování masa vám může upadnout nůž a při slévání vody z hrnce do dřezu vám trocha vyšplouchne i na zem. Takové skutečnosti se zkrátka běžně stávají. Novinkou na trhu je ekologická kamenná krytina. Dala by se zařadit mezi keramickou dlažbu a vinyl. Je tedy tvrdá jako keramika, ale příjemná na dotek i pohled právě jako vinyl. Navíc je 100% voděodolná. Lze ji tedy použít tam, kde probíhají i mokré procesy.

Dále se dá použít velmi oblíbený vinyl anebo laminát v kombinaci s Aqua-Stop technologií. Ta činí podlahu voděodolnou. Spáry již nepronikne vlhkost, která by mohla poničit podklad. Laminát však není moc příjemný pro chození na boso. Není to však zásadní překážkou k tomu, abyste si ho neumístili do svého bytu.

Vinyl je oproti tomu teplý, příjemný na dotek, pružný (dobré na klouby) a dobře vede podlahové vytápění. Nevadí mu ani voda. Často se pokládá po celé ploše bytu. Kuchyně, obývací pokoj, ložnice a koupelna. Sjednocená krytina totiž dodává na luxusním příjemném vzhledu. Odborníci při takových větších plochách doporučují zakoupit větší rozměry, abyste předešli spojům. Volte tedy role 3 -4 m široké.

Dalším možným výběrem je dřevo. I to je již dnes možné položit do koupelny. Bývá ošetřeno a stává se tak nepropustným. Dřevo je velmi příjemné, hřejivé a časem získává krásnější kresbu a barvu. Dá se volit z českých luhů a hájů anebo mezi exotickými dřevinami jako jsou wenge či teak. Cena je však poněkud výše.

Myslete na nejmenší

Co se týče našich ratolestí, tam se klade důraz především na nezávadnost. Podlaha by neměla uvolňovat žádné škodliviny, neměla by zapáchat a měla by lákat ke hraní a zábavě. Děti tráví většinu dne na zemi, především ty nižšího věku, a tak by podlahová krytina v jejich pokoji měla nést punc ekologie a zdravotní nezávadnosti. Dobré jsou třeba ekologické podlahy z recyklovatelných surovin anebo marmoleum. To je v podstatě přírodní linoleum. Je pružné, tvarově i barevně stálé, hygienické a vhodné pro alergiky. Vyrábí se v mnoha barvách a designéři jej milují. V posledních letech prudce stoupla jeho obliba. Možná i proto, že se dá po čase ošetřit a bude vypadat zase jako nové.

Možností je bezpočet. Stále ještě lze položit i keramickou dlažbu v imitaci kovu, dřeva, kamene či dokonce koberce. To je zkrátka stálice po generace.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.