📣📣📣 Postelové sety opět skladem! 🔥 Sleva do neděle na většinu setů! 🔥 Neváhejte, akce končí v neděli a sety rychle mizí! 👉👉👉 Nabídka zde 👈👈👈

Nakupte ještě za 6 000 Kč a dopravu budete mít zdarma.

Inspirace, rady, tipy

Tipy, jak mít pěkné pracovní místo bez zbytečností

Psací stůl je pracovní místo, kde se zpracovává spousta úkolů, dokončuje mnoha projektů a plní povinnosti. Je to prostor, na kterém najdete elektroniku, psací a kancelářské potřeby a hromadu papírů a formulářů. Jestliže chceme, aby se nám u něj pohodlně sedělo a mysl fungovala na plné obrátky, je nutné jej udržovat uklizené. A pomůže vám v tom jednoduchá věc. Odstraňte vše nezbytné.

Na každém stole lze najít věci, které tam zkrátka nepatří. Tím, jak u psacího stolu, ať už v kanceláři anebo v domácím prostředí, trávíme docela dost času během dne, máme tendenci z něj dělat odkladiště. Jak tedy vytvořit pěkné zázemí, které v dnešní době jindy než dříve, více využijeme?

V prvé řadě jde o samotný výběr tohoto nábytku a jeho umístění v pokoji. Pokud je tu aspoň malá příležitost, postavte jej pod okno nebo minimálně co nejblíže to jde. Přirozené světlo a čerstvý vzduch jsou základem úspěchu. Poté je samozřejmě nezbytné dokoupit i umělé osvětlení. A to takové, které neoslňuje. Lepší je také zvolit bílou žárovku před žlutou.

Velikost stolu volte dle typu zaměstnání a práce

Rozhodnout velikost nábytku je složité. Odvíjí se od toho, zda vlastníte stolní počítač nebo notebook, jestli hodně zapisujete i na papír anebo na něm musíte mít rozložené výkresy a skici. Každý obor vyžaduje to své. A tomu podružte své pracovní místo. Jinak se totiž může stát, že pokaždé když za vámi přijde kolega či šéf, budete prvně nuceni odhrnout své věci na bok. K uspořádání papírů, formulářů, ceníků apod. Vám skvěle poslouží různé organizéry a složky.

Nehrajte si na obchod s psacími potřebami

Možná patříte k těm typům lidí, kteří milují všelijaké zvýrazňovače, barevné lístečky, lepítka, razítka, děrovačky, stužky, třpytivá péra a neobejdete se ještě bez třiceti dalších věcí. Máte rádi vše označeno, přehledně nachystáno. Mít přehled je skutečně dobré a jistě je třeba to předávat dál. Avšak všeho moc škodí. Váš pracovní stůl pak vypadá spíše jako papírnictví, a ne místo na práci a tvoření. Zkuste to zredukovat. Pořiďte si pěknou krabičku a do ní tyto věci umístěte. Na stole ve stojánku si nechte pouze pár základních psacích potřeb, které budou ihned po ruce a malinký štos menších papírků. Vše ostatní strčte do zásuvky.

Stačí jedna fotka a oblíbený hrnek

V práci, ve škole, na schůzi trávíte dost času mimo domov. Je logické, že se vám během dne stýská po rodině. Proto se na stole najdou i rámečky s fotkami dětí, jejich výrobky z keramického kroužku, upomínkový předmět z výletu s drahou polovičkou a hromada dalšího bince. Toto je nutné také úplně odstranit anebo lehce zredukovat. Upomínkové předměty do práce nepatří. Ty si vystavte doma na poličku. Z fotek vyberte jednu rodinou a umístěte do jednoduchého rámečku. V zaměstnání to odvádí vaši pozornost a vy se tolik nesoustředíte. Je lepší dobře a rychle odvést svou práci a mít tak čas i na něco jiného. Třeba na online objednání dárků.

Netřeba snad zmiňovat, že své místo si musíte udržovat v čistotě. Jednak kvůli estetice, soustředění, kolegům okolo ale i kvůli hygieně. Nepříjemný linoucí se zápach ze zkažených zbytků jídla z krabičky pohozené na stole neoslní nikoho. Po jídle a pití si vše po sobě ukliďte.

Zboží přidáno do oblíbených.

Zboží odebráno z oblíbených.